Najlepsze polskie seriale


Czytasz zestawienie Najlepsze Polskie Seriale


Ranczo

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Młoda Amerykanka Lucy Wilska przybywa do zapadłej wsi Wilkowyje na dzień lub dwa, uregulować sprawy spadkowe. Do Wilkowyj jednak łatwiej przyjechać, niż z nich wyjechać. Lucy nagle odkrywa, że tu może być jej właściwe miejsce – choć to wcale nie znaczy, że wszystko jej się w tym miejscu podoba. Przeciwnie – stara się zmienić prawie wszystko – z bardzo zmiennym szczęściem.


Rodzina Zastępcza

Materiały prasowe / Polsat
Jacek i Anna Kwiatkowscy, którzy mają już dwoje własnych dzieci, postanawiają adoptować sierotę. Wbrew założeniom przygarniają nie tylko nastoletniego chłopca, ale również dwie dziewczynki.

Rodzinka.pl

Materiały prasowe / TVP

Boscy to nietuzinkowa, pięcioosobowa rodzina, mieszkająca w podwarszawskiej miejscowości, w przestronnym domu jednorodzinnym kupionym na kredyt. Państwo Boscy to para po trzydziestce. Zakochali się w sobie jeszcze na studiach i od tamtej pory pozostają nierozłączni. Ludwik (Tomasz Karolak), głowa rodziny, z wykształcenia architekt, pracuje głównie w domu. Natalia (Małgorzata Kożuchowska) przez wiele lat nie pracowała. Poświęciła się wychowaniu Boskich latorośli – Tomka (Maciej Musiał), Kuby (Adam Zdrójkowski) i Kacpra (Mateusz Pawłowski). Każdy z chłopców to indywidualista, z inną pasją, temperamentem i charakterem. Obecnie spełnia się jako szefowa wydawnictwa pism kobiecych, godząc tym samym życie zawodowe z prywatnym. Zabawny serial komediowy, który w trafny sposób puentuje problemy współczesnej rodziny.


Rojst

Materiały prasowe / Netflix

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.


Sfora

Materiały prasowe / TVP

Olbrycht, Sulima, Duch i Nowicki zawodowo zajmują się walką z przestępczością zorganizowaną. Szef jednego z gangów, Starewicz, zleca zabójstwo Sulimy, który jako Komendant Główny Policji, zdecydowanie za mocno depcze mu po piętach. Kiedy Sulima ginie w zamachu, jego przyjaciele postanawiają zrobić wszystko, by Starewicz wylądował za kratkami. Nie będzie to jednak łatwe. Na zebraniu mafijnych bossów w Warszawie następuje pojednanie. Starewicz, uśpiwszy w ten sposób czujność konkurencji, eliminuje najgroźniejszego rywala – Twardego. Pozostali muszą się podporządkować nowemu szefowi. Starewicz zostaje przestępczym królem Warszawy.


Singielka

Materiały prasowe / TVN

Serial opowiada historię Elki (Paulina Chruściel), samotnej trzydziestoparoletniej dziennikarki, która zmotywowana nadchodzącym ślubem siostry zamierza dokładnie w 274 dni znaleźć prawdziwą miłość. Elka nie ma w tym temacie najlepszych doświadczeń, więc cel wydaje jej się niemal… nieosiągalny.


Skazana

Materiały prasowe / TVN

Alicja Mazur, sędzia Sądu Okręgowego to kobieta, która osiągnęła zawodowy sukces. Przyzwyczajona do życia na wysokim poziomie, szczęśliwie zakochana w idealnym mężczyźnie. Charyzmatyczna, bardzo inteligentna, ambitna i zawsze stojąca na straży prawa. Na pozór zna się na ludziach, potrafi szybko przejrzeć ich zamiary. Do czasu, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet, gdzie znajdzie się na samym dole więziennego układu pokarmowego. Czy przetrwa w nowej dla siebie rzeczywistości?


Stawiam na Tolka Banana

Materiały prasowe / TVP

Serial dla młodzieży, podejmujący istotne problemy wychowawcze, charakterystyczne dla środowisk tzw. młodzieży trudnej. Bohaterowie filmu – czterej chłopcy i dziewczyna w wieku 12-14 lat – pozostają w stałym konflikcie z porządkiem społecznym; od chuligańskiego stylu życia dzieli ich tylko krok. Film wskazuje na potrzebę istnienia w życiu młodych ludzi ideałów, szlachetnych mitów i wzorców postępowania. Ucieleśnieniem marzeń bohaterów jest romantyczna postać Tolka Banana, jego tajemnicza osobowość działa na ich wyobraźnię. W filmie zostały przedstawione przygody młodzieżowej „szajki” zmieniającej swoje postępowanie pod wpływem Tolka Banana. Dzięki niemu bohaterowie uczą się przyjaźni i uczciwości, w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.


Stawka większa niż życie

Kadr z serialu Stawka większa niż życie

Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak w twarzowym mundurze oficera Abwehry wygrywa II wojnę światową! Wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, ujawnia plany najważniejszych operacji wroga, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza starania gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.


Stulecie Winnych

Materiały prasowe / TVP

Serial realizowany na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W serialu pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I Wojny Światowej.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Polskie Seriale na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wiktor

Naprawdę świetny przegląd polskiej kinematografii tak kinowej jak i telewizyjnej.
Trafne ,lapidarne,opowiadanie o naszch filmach i serialach.
Ładna polszczyzna.
Brawo Krzysztofie W !!! Wiktor Dumny.