Otrzymaliśmy zapowiedź The Last of Us 2 Remastered na PS5

Do sieci trafił pierwszy zwiastun nadchodzącej zremasterowanej wersji gry The Last of Us 2, która zmierza na konsolę Playstation 5. Tytuł w odświeżonej odsłonie doczeka się premiery 24 stycznia 2024 roku.

Posiadacze gry na PS4 będą mogli dokonać upgrade’u The Last of Us Part II do nowej wersji w sklepie Playstation za 10$. Zapis gry również zostanie przeniesiony po dokonaniu zakupu. Ta operacja jest jednak możliwa tylko i wyłącznie dla posiadaczy nowej konsoli w wersji z napędem. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanej premiery edycji zremasterowanej na komputerach PC.

Zobacz również: The Last of Us– RECENZJA SERIALU [DVD]

Pierwsze zapowiedzi remastera pojawiły się już wcześniej w sklepie Playstation. Wraz z nimi pojawiły się również przecieki o planowanym wprowadzeniu trybu survival, razem z kilkoma gameplayowymi usprawnieniami. Nowy tryb rozgrywki będzie nosił nazwę „No Return”. Gracze otrzymają możliwość odblokowania nowych, po raz pierwszy grywalnych postaci w tej serii. Dodatkowo, singleplayerowa kampanię wzbogaci tryb speedrun, w którym gracze będą mogli testować swoje umiejętności oraz tryb Guitar Free Play dla miłośników przerywników muzycznych.

Odświeżona wersja gry uwzględnia dostosowanie tekstur do rozdzielczości 4k oraz pełna integrację z kontrolerami DualShock 5. Pojawienie się remastera po raz pierwszy zapowiedział kompozytor muzyki do serii – Gustavo Santaolalla.  Artysta  chwalił się na swoim profilu, że tryb gry na gitarze z muzyka jego autorstwa może doczekać się rozwinięcia.

Zobacz również: The Last of Us – recenzja pierwszego odcinka

The Last of Us 2
zdjęcie The Last of Us Part II Remastered | Playstation Network

Źródło obrazka głównego:  Sony Interactive Entertainment

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze