Marcowe nowości od Wydawnictwa Kobiecego

Połowa lutego a na horyzoncie  już widać marcowe zapowiedzi od Wydawnictwa Kobiecego. Czego możemy się spodziewać w nadchodzącym miesiącu?

Lorrain Brown – Randka w Paryżu

Randka w ParyżuCzy można wsiąść do złego pociągu i znaleźć właściwą drogę?

Hannah wraz z chłopakiem Simonem w ostatniej chwili wsiada do pociągu, który ma ich zawieźć prosto do Amsterdamu na ślub siostry Simona. Para nie wie jednak, że w środku nocy pociąg zostanie rozdzielony, a gdy to następuje, jedna połowa składu rzeczywiście jedzie do Holandii, ale druga (ta, w której znajduje się Hannah) zmierza w zupełnie innym kierunku – prosto do Paryża.
Bez bagażu, biletu, telefonu komórkowego i przede wszystkim nadziei, że dotrze punktualnie na ważne wydarzenie, Hannah nie ma wyboru: musi spędzić kilka godzin w mieście zakochanych, czekając na kolejny pociąg. Według jej obliczeń jeżeli nie pojawią się dalsze komplikacje, powinna zdążyć na wesele, tak jakby nic się nie wydarzyło.

Jednak gorsze od samotnego utknięcia w obcym mieście jest utknięcie w nim z przystojnym, ale irytującym Francuzem o imieniu Léo, który obwinia swoją towarzyszkę niedoli za ten nieplanowany objazd. Mimo to, im więcej czasu Hannah spędza z nowo poznanym, coraz bardziej intrygującym mężczyzną, podziwiając niesamowite widoki i dźwięki Paryża, tym częściej wraca myślami do swojego życia w Londynie i związku z Simonem.

Czy uporządkowane i bezpieczne życie, które sobie zbudowała, to spełnienie jej marzeń? A może od zawsze pragnęła czegoś innego?

Zobacz również: Davenportowie – recenzja książki. Jak popsuć romans?

Aleksandra Seliga – Starucha. Gołoborze

S.J. Bennett – Tajemnica morderstwa w Windsorze

„Tajemnica morderstwa w Windsorze. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo” zaskakuje nie tylko niezwykłą kryminalną zagadką, ale także postacią królowej Elżbiety II w roli pani detektyw!

Wszyscy znają i kochają królową Elżbietę II jako monarchinię. Mało kto wie, że królowa prowadzi drugie życie, w którym wykorzystuje swój talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych – o czym przekonają się czytelnicy „Tajemnicy morderstwa w Windsorze”.

Tuż przed 90. urodzinami królowej, po jednym z przyjęć w Windsorze, w pokoju gościnnym zostaje znaleziony martwy pianista, który poprzedniego dnia uczestniczył w uroczystej kolacji. Scotland Yard i policja starają się rozwikłać zagadkę morderstwa, jednak bezskutecznie. Kiedy podejrzenia padają na lojalnych służących i personel dworski, Jej Królewska Mość wie, że śledztwo podąża w niewłaściwym kierunku. Bierze więc sprawy w swoje ręce i dyskretnie naprowadza policję na właściwy trop. Od lat bowiem wykorzystuje swe zdolności do rozwiązywania zagadek kryminalnych i sugeruje śledczym kolejne kroki. Robi to tak umiejętnie, że nikt nie odkrył jeszcze jej sekretu. W pracy detektywistycznej pomaga jej wierna asystentka Rozie. Czy panie zdołają ujawnić mordercę, nie dając się przy tym złapać?

Zobacz również: Duchy Nowego Jorku -recenzja książki. Zobaczyć światła miasta

Charity L. Bedell – Magia w słoiku

„Magia w słoiku” to księga zaklęć, ćwiczeń i praktyk, opisująca sposoby wybierania i wypełniania pojemników z wykorzystaniem europejskiej magii ludowej i współczesnych czarów. Autorka dzieli się w niej obszerną wiedzą o tym, jakie są rodzaje pojemników, jak je napełniać i jak bezpiecznie kończyć z nimi pracę po wykonaniu przez nie ich zadania.

Dowiedz się, jak pracować z magicznymi słoikami, torebkami, saszetkami, puszkami czy woreczkami. Uzupełniaj je ziołami, kryształami, kadzidłami i olejkami wybranymi do osiągnięcia konkretnych krótko- i długoterminowych celów. Poznaj ponad sto praktycznych zaklęć i dowiedz się, co zrobić, gdy zaklęcie się cofnie lub nie zadziała. Sięgnij po entuzjastycznie przyjęty przez czytelniczki i czytelników przejrzysty, praktyczny przewodnik po magicznych pojemnikach i używaj go do własnych potrzeb.

Zobacz również: Zaufanie – recenzja książki. Nie ma faktów, są tylko perspektywy

Patrycja Fraus – Przewodnik po endometriozie

Niezastąpione kompendium wiedzy dla wszystkich kobiet dążących do zdrowia i równowagi pomimo endometriozy

Endometrioza to choroba, która co roku dotyka tysiące Polek. Mimo to jej przyczyny do dziś nie są znane. Kobiety, które podejrzewają u siebie tę chorobę lub otrzymują diagnozę, z dnia na dzień muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ta książka to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy potrzebują wiedzy, wsparcia i motywacji w radzeniu sobie z endometriozą.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, takie jak:

Jakie są najczęstsze objawy endometriozy? Jak sobie z nimi radzić?
Czy endometrioza jest uleczalna?
Jak są metody diagnostyki oraz jak przygotować się do laparoskopii?
Do jakich specjalistów warto się udać?
Jakie znaczenie dla walki z chorobą mają zdrowie psychiczne, rytm okołodobowy oraz aktywność fizyczna?
Jak poradzić sobie z wyzwaniami, które spotykają nas na co dzień?

Te oraz wiele innych zapowiedzi możecie znaleźć na stronie Wydawnictwa Kobiecego.
INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Luiza Czarnecka

Zakochana w twórczości J.R.R. Tolkiena od dziecka (tak, trylogia Jacksona była zapalnikiem). W wolnych chwilach czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce, ale najbardziej cenię dobrą fantastykę z kubkiem herbaty. W międzyczasie studiuje i oglądam dobre filmy i seriale (fanka Darklinga numer 1). Zainteresowań i hobby nigdy nie mało, więc próbuję wszystkiego po trochu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze