Metallica zapowiada drugą fazę reedycji na kolorowych winylach

Pierwsze ze wznowień już 5 kwietnia.

Po pierwszej fazie reedycji obejmujących wydanie pięciu pierwszych płyt zespołu Metallica na limitowanych,  kolorowych winylach, zespół zapowiada kolejną odsłonę wznowień. Pierwsze wydawnictwo ukaże się już 5 kwietnia. Druga faza obejmuje Garage Inc., St. Anger, Death Magnetic i Hardwired… To Self-Destruct. Od kwietnia do lipca, co miesiąc na rynku będzie się pojawiało kolejne wydawnictwo.

  • Garage Inc. – kompilacyjny album z coverami ukaże się 5 kwietnia 2024 r. i zostanie wydany na trzech 140g płytach w limitowanym kolorze Fade To Blue.
  • St. Anger – album zawierający tytułowy singiel, który przyniósł grupie siódmą statuetkę Grammy trafi na rynek 3 maja 2024 r. i będzie wydany na dwóch płytach w limitowanym kolorze Some Kind of Orange.
  • Death Magnetic – album roku 2008 wg redakcji Kerrang i Metal Hammera, który przyniósł grupie także Grammy, ukaże się 7 czerwca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze Magnetic Silver.
  • Hardwired… To Self-Destruct – najlepsza metalowa płyta 2016 r. wg Rolling Stone’a, zostanie wydana 5 lipca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze Flame Orange.

Zobacz również: Cradle of Filth – Necromantic Fantasies – relacja z koncertu w warszawskiej Progresji

Do każdego wydawnictwa zostanie dołączona karta, umożliwiająca pobranie materiału w wersji elektronicznej. Dyskografię Metalliki zamyka ubiegłoroczny album 72 Seasons, który zdominował światowe listy sprzedaży, będąc numerem 1 w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii. W maju Metallica wraca do Europy na kolejne koncerty trasy M72. 5 i 7 lipca zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Pełna rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie grupy metallica.com.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze