Twórcy Enshrouded prezentują plany rozwoju gry na 2024 rok

Keen Games przedstawia cele rozwoju we wczesnym dostępie, przed pełnym wydaniem w 2025 roku.

Keen Games po konsultacjach ze społecznością ustaliło plan rozwoju dla Enshrouded, survivalowej gry akcji z trybem współpracy. Tytuł jest obecnie dostępny we wczesnym dostępie. Natomiast terminarz usprawnień obejmuje cały rok 2024 wraz z pierwszą znaczącą aktualizacją zawartości jeszcze w tym miesiącu. Ten ogólny przegląd ilustruje główne zmiany, które zespół chce wprowadzić do końca roku, choć terminy mogą ulec zmianie w miarę upływu czasu. Zawartość przedstawiona tutaj została wybrana w celu odzwierciedlenia ogólnej wizji gry przez zespół. System głosowania społeczności na najbardziej pożądane aspekty istotnie wpłynął na ostateczny zarys tych planów.

Zobacz również: Diuna Villeneuve’a – fenomen, którego potrzebowaliśmy

Enshrouded
plany rozwoju Enshrouded na 2024 rok | Keen Games

Enshrouded trafił wczesnego dostępu kilka tygodni temu i cieszy się żywą relacją ze społecznością. Ponad 2 miliony graczy do tej pory zdecydowało się wyruszyć na przygodę. Od tego czasu podzielili się również bardzo pozytywnymi recenzjami (36 tysięcy opinii) na Steam.

Większość tych bardzo pożądanych aktualizacji została wyłoniona z platformy Feature Upvote. To tam społeczność głosowała na funkcje, których rozwój uznali za najpilniejszy. Niektóre z przykładów obejmują prośby o portale między serwerami. Gracze zgłosili również potrzebę dalszej customizacji na serwerach,  jak np. możliwość nadawania nazw bazom, posiadania zwierzątka domowego, czy hodowli zwierząt. Oczywiście za najbardziej pożądaną funkcję uznali systemy pogodowe. Inne modernizacje, takie jak więcej biomów i woda są w planach na 2024 rok, wraz z pełnym wydaniem wersji 1.0 na platformie Steam, innych sklepach i konsolach planowanym na 2025 rok.

Pierwsza aktualizacja treści, oczekiwana jeszcze w tym miesiącu, zostanie wkrótce przedstawiona. Możemy jednak potwierdzić, nadchodzą większe lochy. Dobra okazja dla wszystkich, którzy byli ciekawi wypróbowania Enshrouded nadarzy się niebawem, ponieważ gra otrzyma zniżkę w ramach Wiosennej Wyprzedaży na Steam, startującej 14 marca i kończącej się 21 marca 2024 roku.


Fot. główna: materiały prasowe | Keen Games

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze