Najdziwniejsi wrogowie Spider-Mana

Spider-Man już od prawie 60 lat zmaga się z wrogami Nowego Jorku. W komiksach Spider-Mana pojawiła się cała gama kultowych złoczyńców – Venom, Doktor Octopus, Kingpin czy Zielony Goblin. Jednak naszemu ścianołazowi zdarzało się zawalczyć z naprawdę dziwnymi przeciwnikami. Oto oni – najdziwniejsi wrogowie Spider-Mana!


Zobacz również:

Najlepsze komiksy o Spider-Manie

Najlepsze komiksy 2024 roku

Najlepsze komiksy z Batmanem


Silvermane

wrogowie Spider-Mana

Silvio Manfrediego aka Silvermane to starzejący się szef mafijnej rodziny, który zmienia się w cyborga. Należy do przestępczego kartelu Nowego Jorku i jest biznesowym rywalem Kingpina. W podeszłym już wieku próbował przedłużyć swoje życie, przemieniając się w cyborga. Osiągając upragniony cel, Silvermane zmienia się z nieco zapomnianego szefa mafii w naprawdę dziwnego złoczyńcę Spider-Mana. W jednej z historii, głowa Silvio zostaje oddzielona od reszty ciała i trafia na złomowisko. Następnie rozpoczyna się jej wielkie poszukiwanie, ponieważ ten, kto wejdzie w posiadanie głowy, zostanie szefem mafijnej rodziny. Ta historia została zawarta w komiksie Lepsi wrogowie Spider-Mana wydanego przez Egmont.


Overdrive

wrogowie Spider-Mana

James Beverley dorastał, chcąc zostać superbohaterem przez całe życie. Zawsze był wielkim fanem Spider-Mana. Niestety, został zwerbowany przez Mister Negative i stał się drobnym złodziejaszkiem. Jego główna moc przypominała drobną technopatię, spowodowaną posiadanymi przez niego nanobakteriami. Przyjmując imię Overdrive, zazwyczaj używał swojej mocy do kradzieży samochodów i modyfikowania ich dotykiem, zamieniając je w pojazdy o supermocy, które świetnie nadawały się do ucieczki. Zmiany te zostają cofnięte, jeśli Overdrive będzie zbyt długo oddalony od pojazdu. Sprawia to, że jego umiejętność nie należy to tych najpotężniejszych, a jedynie co najwyżej sytuacyjnych.


Big Wheel

wrogowie Spider-Mana

Big Wheel dosłownie jeździ na gigantycznym kole. Zadebiutował w Amazing Spider-Man #183, napisanym przez Marva Wolfmana z ilustracjami Rossa Andru. Próbując uniknąć złapania za defraudację, Jackson Weele każe Tinkererowi zbudować dla niego broń, która zniszczy wszystkie jego problemy. Stworzona broń to gigantyczny pojazd składający się z dużego koła uzbrojonego w mnóstwo broni. Jest jeżdżącym arsenałem. Okropna gra słów w imieniu Weele w połączeniu z głupkowatym jednokołowym pojazdem czynią z Wielkiego Koła złoczyńcę, którego nie można traktować poważnie.


Grizzly

wrogowie Spider-Mana

Maxwell Markham był zawodowym zapaśnikiem, ale jego licencja została cofnięta. Powodem był J. Jonah Jameson, który uważał, że techniki walki Maxwella są zbyt brutalne. Jego historia wydawałaby się normalna w przypadku złoczyńcy Spider-Mana. Jednak cały kostium Maxwella miał estetykę gigantycznego niedźwiedzia. Chociaż Maxwell zyskał super siłę, nadal musiał biegać po Nowym Jorku przebrany za niedźwiedzia. Trafnie nazywając siebie Grizzly, jego walki ze Spider-Manem były zarówno śmieszne, jak i dziwne.


Living Brain

wrogowie Spider-Mana

Living Brain był robotem zaprojektowanym do rozwiązania każdego problemu. Spider-Man walczył z nim za pierwszym razem, ponieważ uległ on awarii i wpadł w szał. Jednak późniejsze zastosowania Living Brain stawały się coraz bardziej dziwne i zawiłe. Dołączył do Sinister Six pod kontrolą Doktora Octopusa, został wykorzystany przez Spider-Mana jako pojazd do ucieczki, a następnie zawierał kopię świadomości Otto Octaviusa. Ostatecznie trudno było niewspółczuć biednemu robotowi.

Kontynuuj czytanie zestawienie Najdziwniejsi wrogowie Spider-Mana na następnej stronie!

Strony: 1 2

Seweryn Kuk

Nałogowy kolekcjoner z ciągłym brakiem miejsca na swoje zbiory. Uwielbia mitologię nordycką, gry karciane i strategiczne. Aktualnie stara się nadrobić cały rynek komiksowy ubiegłego półwiecza. Enjoyer Sarniego Żniwa i Misji Kleopatry. Oba filmy widział ponad 50 razy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze