Najlepsze horrory home invasion


Sick (2022)


Sick to film home invasion w czasach pandemii. Dwie nastolatki wyjeżdżają do domku nad jeziorem, żeby spędzić razem kwarantannę. Odizolowanie nie będzie jednak takie bezpieczne, jakby tego chciały. Oglądając, przypomniało mi się jakie uciążliwe było siedzenie w domu oraz panujący przez jakiś czas zakaz chodzenia w grupach. Produkcja ma przede wszystkim charakter informujący, jak ważne było przestrzeganie zasad w tym okresie, bo może się to skończyć tragedią.


Kiedy dzwoni nieznajomy (2006)


Mało osób wie, że to tak naprawdę remake. Oryginalny film premierę miał w 1979 roku i doczekał się nawet drugiej części. Nowsza wersja obrazu Kiedy dzwoni nieznajomy jest jednak lepsza pod względem fabuły. Skupia się tylko na opiekunce dziecięcej, którą zaczynają niepokoić natrętne telefony. Przez cały czas miałam ochotę nakrzyczeć na bohaterkę, żeby uciekała z dzieciakami hen daleko, ale jak to zawsze bywa w horrorach. Zanim ktoś się zorientuje, że jest niebezpiecznie, to jest już za późno. Idealna produkcja do oglądania w deszczowy, szary dzień.


Mord podczas nudnego przyjęcia (1982)


Piżamowe party staje się krwawym party, kiedy uczennice zaczyna mordować zbiegły psychopata z wiertarką elektryczną. Brzmi głupio? Taki właśnie jest ten film. Produkcja doczekała się oficjalnych dwóch kontynuacji i szerokiej ilości sequeli oraz remaków. Fajny horror komediowy z głupimi nastolatkami oraz interesującymi scenami morderstw. Będzie się to jeszcze lepiej oglądać w gronie znajomych.


mother! (2017)


Każdy, kto już oglądał ten film, wie, jaki jest dziwny i pokręcony. Nawet sami aktorzy nie wiedzą, o czym był. Spokój małżeństwa budzi pojawienia się tajemniczego mężczyzny, który okazuje się fanem twórczości jednego z małżonków. Później tych ludzi przybywa z czasem jeszcze więcej, czego kulminacją jest szalony finał z wykończoną psychicznie Jennifer Lawrence. mother! tak naprawdę rozumieją tylko nieliczni, polecam zmierzyć się z tym wyjątkowym horrorem. Sama podczas seansu kilkukrotnie łapałam się za głowę, bo nie wiedziałam, co się dzieje.


Ghostland (2018)


Nie będę psuć zabawy, więc napiszę krótko o tej produkcji. Popularną pisarkę nękają wspomnienia z okresu, kiedy dwoje psychopatów włamało się do jej domu i prawie zabiła rodzinę. Ghostland co prawda mogłoby być lepiej zrealizowane, a postacie bardziej dopracowane. Jeżeli chodzi o straszenie, to spełnia swoją funkcję znakomicie.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze horrory home invasion

na następnej stronie!

Strony: 1 2 3 4

Agata Czajkowska

Studentka pierwszego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Fascynuje ją slasher, produkcje found footage oraz włoski nurt giallo. W przyszłości planuje nadrobić filmy niemieckiego ekspresjonizmu czy franczyzę Universal Monsters. Od kilku lat interesuje się sezonem nagród. W wolnym czasie chodzi do kina, a także uczy się szwedzkiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze