Najlepsze horrory home invasion


Martyrs. Skazani na strach (2008)


Martrys. Skazani na strach jest kolejną produkcją, w której to bohaterki kogoś nachodzą. Jest to też forma aktu zemsty, bo domownicy nie są zwykłymi osobami. To ludzie, którzy poddawali okrutnym torturom (są pokazane w filmie!) jedną z dziewcząt. Wejście kobiety jest dosyć szybkie i krwawe. Film mocno stawia na gore, które widzimy na ekranie od początku do końca. Horror nie daje o sobie zapomnieć długo po seansie. 


Uważaj, kochanie (2016)


Temat opiekunek dziecięcych w horrorach home invasion jest dość interesujący. To właśnie one najczęściej muszą stawać w oko, w oko z mordercą, żeby uratować dzieci. W Uważaj, kochanie sprawy przybierają jeszcze inny obrót. Akcja dzieje się w okresie zimowym, podczas którego nastolatka opiekuje się dwunastoletnim chłopcem. Kiedy orientuje się, że ktoś próbuje włamać się do domu, zaczyna dostrzegać, że nie jest to jednak normalne wtargnięcie. Szalona komedia grozy z kilkoma fajnie rozegranymi plot twistami. Bożonarodzeniowy klasyk, który też się dobrze sprawdzi podczas Halloween.


Opiekunka (2017)


Opiekunka z piekło rodem i to dosłownie. Nastoletni Core dalej jest pod opieką pięknej niańki, w której się podkochuje. Kiedy pewnego wieczoru podgląda ją oraz jej znajomych widzi coś, czego nikt nie powinienem być świadkiem. Zaczyna walczyć o przetrwanie z członkami satanistycznej sekty na czele z ukochaną opiekunką. Uwielbiam klimat tego filmu i jak świadomie jest przerysowany. Twórcy dobrze się bawią, ja dobrze się bawię, wszyscy są zadowoleni. Efektowne sceny morderstw też robią robotę. To właśnie dzięki tej produkcji zakochałam się w Samarze Weaving.


Czarne święta (1974)


Okres świąt wydaje się być czasem domowego ciepła. Akcja filmu rozgrywa się w domu studenckim dla kobiet podczas przerwy świątecznej. Podczas radosnych rozmów dziewczęta zaczynają odbierać dziwne telefony. W dodatku zaczynają być mordowane jedna po drugiej. Czarne święta stały się na tyle kultowe, że otrzymały dwa nowe odsłony, ale już nie tak dobre jak oryginał.


Barbarian (2022)


Kolejna nietypowa odsłona horroru home invasion. Tess i Keith wynajmują przez nieporozumienie razem dom. Oboje postanawiają przenocować jedną noc, przy okazji poznają się. Jednak to, co z czasem sam dom okazuje się być niebezpieczny, niż nieznajomy śpiący za ścianą obok. Świeże podejście do tematu uczyniło Barbarian fenomenem 2022 roku. Słusznie, ponieważ film jest oryginalny i schodzi w głąb kina grozy, jak nigdy wcześniej.


Na tym kończymy nasze zestawienie Najlepsze horrory home invasion! Dajcie znać, o jakim filmy warto byłoby dodać!

Strony: 1 2 3 4

Agata Czajkowska

Studentka pierwszego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Fascynuje ją slasher, produkcje found footage oraz włoski nurt giallo. W przyszłości planuje nadrobić filmy niemieckiego ekspresjonizmu czy franczyzę Universal Monsters. Od kilku lat interesuje się sezonem nagród. W wolnym czasie chodzi do kina, a także uczy się szwedzkiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze