Gerard Way pracuje nad nowym komiksem – Paranoid Gardens wyjdzie już w lipcu!

Gerard Way, frontman zespołu My Chemical Romance i twórca komiksów The Umbrella Academy oraz The True Lives of the Fabulous Killjoys: National Anthem pracuje nad nową sześcioodcinkową serią komiksów. Way po raz kolejny połączy siły z Shaunem Simonem. Tym razem napiszą razem surrealistyczny horror o tytule Paranoid Gardens. Premiera pierwszego odcinka już 17 lipca tego roku! 

Dark Horse Comics szykują komiks, Paranoid Gardens, który sami opisują jako połączenie sześcioodcinkową psychotyczną opowieść mieniącą się barwami Dereka i Doctora Who. Fabuła przedstawia się następująco: Loo pracuje w najdziwniejszym domu opieki, jakie możecie sobie wyobrazić. Personel nie jest w pełni ludzki, a wydarzenia, które mają tam miejsce są nie z tej ziemi. Na korytarzach tego ośrodka można spotkać kosmitów, duchy, superbohaterów i wiele innych niezwykłych osobliwości. Stworzenia ukrywają się zarówno w kitlach pielęgniarzy i pielęgniarek, jak i pod postacią pacjentów. Wydaje się, że nawet sam budynek jest odrobinę jakby… samoświadomy. Ponieważ Loo wierzy, że znalazła się w tym tajemniczym miejscu nie bez powodu, postanawia sprostać wyzwaniom. Aby odkryć, jakie sekrety skrywają ogrody, musi przebić się przez skorumpowanych współpracowników i potężne kulty parków rozrywki. A przy tym Loo będzie też zmuszona pokonać własne demony i traumy.

Zobacz również: W0rldtr33, tom 1; recenzja komiksu. Trupy, gołe baby i internetowe opętania

Paranoid Gardens
Fot. okładka Paranoid Gardens

Gerard Way i Shaun Simon zajmują się warstwą fabularną i narracyjną. Natomiast za ilustracje oraz kolory odpowiadają Chris Weston (Judge DreddMinistry of Space) i Dave Stewart (HellboyShaolin Cowboy: Cruel to Be Kin). Napisami zajmie się Nate Piekos (Stranger Things: The Voyage, Black Hammer: Reborn). Christ Weston skomentował Paranoid Gardens tak:

Na stronach Paranoid Gardens znajdziecie nietuzinkowy dom opieki. Zamieszkują go kosmici, duchy i bohaterowie w pelerynach, którzy wracają do zdrowia po epizodach psychotycznych. Sam grunt, na którym został zbudowany ten ośrodek, jest gorączkowy i żyzny. Jest też pożądany przez sługi Mammona. To idealne lekarstwo dla wszystkich tych, którzy są zmęczeni superbohaterami i potrzebują czegoś bardziej zaskakującego i nieprzewidywalnego.

Gerard Way również wyraził swoje podekscytowanie projektem i zadowolenie ze współpracy z Simonem i Westonem. Podkreślił, że dzięki wkładowi Chrisa Westona powstał wizualnie potężny i emocjonalnie namacalny obiekt fizyczny, jakim jest ten komiks. 

Źródło grafiki: Dark Horse

Monika Wójtowicz

Fanka klasycznego kina grozy, musicali i dramatów psychologicznych. Uwielbia superbohaterów, Doktora Who i fikcyjnych seryjnych morderców. W wolnych chwilach zaczytuje się we wszystkim, co wpadnie jej w ręce, tańczy Pole Dance, gra na gitarze i spaceruje z ukochanym psiakiem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze