Conan Exiles wprowadza czwartą dużą aktualizację w Age of War

Kultowy survival mmo utrzymuje stałe tempo darmowych dużych aktualizacji. Tym razem dodaje wydarzenie Sacred Hunt, system Fatality i wiele więcej. 

Conan Exiles, survivalowa gra z otwartym światem w świecie Conana Barbarzyńcy, otrzymała swój ostatni rozdział w Age of War, po którym nastąpi nowa, niezapowiedziana era. W związku z tym epickim zakończeniem, deweloper Funcom ujawnia kilka nowych funkcji, w tym zupełnie nowe wydarzenie – Sacred Hunt. Będzie to podróż wypełniona dzikimi próbami, które wiążą się z bogiem bestii: Jhebbal Sag. Chapter 4 rozszerza również system Purge, dodaje zupełnie nowy system Fatality oraz poprawia kontrolę NPC i progresję Battle Pass.

Zobacz również: Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier, książek i komiksów kwietnia

Wraz z darmową zawartością wprowadzono nową płatną przepustkę bojową i nowe przedmioty kosmetyczne Bazaar. Należą do nich elementy budynków Lost Dungeon wraz z kamiennym gargulcem, nowe emotki, dekoracje, zwierzaki, kosmetyczne pancerze i bronie i wiele więcej.

Wydarzenie Sacred Hunt wykorzystuje inne funkcje wprowadzone w Age of War, takie jak Tawerna Gracza. Jest to jeden z fundamentów, na których będą bazować przyszłe aktualizacje. To w nich nowe postacie z daleka mogą odwiedzić gracza i wejść z nim w interakcję. Jeśli gracz zbuduje swoją tawernę, jedna z takich postaci pojawi się w Rozdziale 4. Tym samym rzuci światło na obecność dziwnych nowych bestii grasujących na wolności. NPC to kolejny fundament, który ulepszono w Rozdziale 4 dzięki bardziej intuicyjnemu zachowaniu, sterowaniu i poleceniom.

Świat Conana Barbarzyńcy jest brutalny, a dzięki nowemu systemowi Fatality jest to w pełni widoczne. W tej funkcji, zainspirowanej fatality w Age of Conan, gracze mogą wykańczać oszołomionych wrogów krwawym ciosem za pomocą różnych unikalnych nowych animacji, w zależności od używanej broni. Rozbudowano również system Purge. Zabij potężnych czarnoksiężników, zanim zrzucą na twoją bazę pożogę meteorów, i powstrzymaj złodziei, którzy otwierają drogę dla reszty czystki. Korzystaj z nowych środków obrony, takich jak potężna balista, aby powstrzymać wroga.

Zobacz również: South Park: Snow Day! – recenzja gry i krótka historia egranizacji Miasteczka South Park

Conan Exiles
Screen z gry Conan Exiles | Funcom

Aby dać graczom znacznie więcej swobody, system progresji w ramach przepustki bojowej uległ przebudiowie, dzięki czemu prawie wszystkie typowe działania w grze zapewniają doświadczenie w ramach przepustki bojowej. Odkąd w Conan Exiles wprowadzono system epok, do gry dodano ogromną ilość darmowej zawartości i ulepszeń. Developerzy czekają z niecierpliwością na kontynuację tego w kolejnej Erze, która nie została jeszcze ujawniona.

Age of War – Chapter 4 jest już dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox X|S, Xbox One i Xbox Game Pass.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | Marchsreiter

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze