Open’er 2024 ogłasza kolejnych artystów. Oto reprezentacja z Polski

Open’er ogłasza krajową reprezentację artystów na tegorocznej edycji festiwalu. Najlepsza rodzima muzyka, którą zobaczycie na Orange Main Stage, Tent Stage i Alter Stage w roku 2024! Poniżej zestawienie polskich artystów, którzy wystąpią obok największych zagranicznych gwiazd.

Open'er 2024

OKI – już niedługo doczekamy się najnowszego albumu jednej z najważniejszych osobowości rodzimego hip-hopu ostatnich lat, a jego koncertowa premiera odbędzie się 3 lipca – oczywiście na Open’erze! Po świetnym albumie PRODUKT47 (2022), w ubiegłym roku stał się jedną z centralnych postaci wyjątkowej supergrupy club2020. Do zobaczenia w Gdyni, oczywiście na Orange Main Stage!

 

Open'er 2024

SOBEL – urodzony w 2001 roku polski wokalista zyskał popularność w 2020 roku dzięki singlom Wyglądasz tak pięknie oraz Impreza. W 2022 roku SOBEL był nominowany do Fryderyka w trzech kategoriach: Album roku Hip-Hop, Kompozytor roku oraz Autor roku. Już 4 lipca na Tent Stage pierwszy koncert nadchodzącej trasy MUSZĘ TO WYKRZYCZEĆ i jego pierwszy występ na Open’erze.

 

Open'er 2024

PG$ – zaskakujący duet Young Leosi & bambi, którego EP-ka jest opowieścią o przyjaźni w świetle reflektorów i poza nimi. Sama nazwa projektu nawiązuje natomiast do grupy przyjaciółek Pretty Girls Swag która skupia się na wsparciu kobiet w świecie show biznesu. PG$ to niewątpliwie dopiero początek, a przyszłość projektu zapowiadana jest na razie enigmatycznie. Jedno pewne – już 3 lipca zobaczycie PG$ na Tent Stage!

Zobacz równieżNajciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

Open'er 2024

PRO8L3M – konsekwentnie utrzymują się w czołówce polskiej sceny. Platynowe płyty, debiuty na jedynce OLIS-u, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. W 2023 roku PRO8L3M celebrował dekadę działalności albumem PROXL3M, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. PRO8L3M wystąpi na Tent Stage 3 lipca.

 

Open'er 2024

ZALEWSKI – swoją debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał w 2004. W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. Artysta zakończył właśnie sesję nagraniową swojej kolejnej płyty, z której utwory premierowo pojawią się podczas jego koncertu na tegorocznym Open’erze. 4 lipca, Orange Main Stage.

 

Open'er 2024

KWIAT JABŁONI – to bez wątpienia jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 roku Kasia i Jacek Sienkiewicz nie zwalniają tempa, tworząc przeboje, nagrywając płyty, koncertując i udzielając się społecznie. W 2023 r. ukazała się trzecia płyta zespołu – Pokaz slajdów, która krótko po premierze pokryła się zlotem, a potem platyną. Zobaczcie ich na żywo 3 lipca na  Open’er Tent Stage!

 

Zobacz równieżOktawia Sanga – wywiad z autorką serii Przedpamięć

Open'er 2024

OTSOCHODZI – jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w polskim hip-hopie. Twórczość Młodego Jana to bystre spostrzeżenie na temat otaczającego nas świata i funkcjonowania młodego pokolenia. W tym miesiącu zaprezentował swoją szóstą studyjną płytę TThe Grind, która spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem. A już 5 lipca Otsochodzi wystąpi na Tent Stage!

 

Open'er 2024

KUKON – to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami. Z każdym kolejnym wydawnictwem udowadnia swoją wszechstronność i umiejętność eksperymentowania na wielu płaszczyznach. W tym roku otrzymaliśmy jego najnowszy album Organic Human. Już 6 lipca Kukon wystąpi na Tent Stage.

 

MARGARET – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a przede wszystkim jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. W 2023 roku dekadę jej obecności na scenie uświetniła najpierw EP-ka Urbano Futuro, a następnie specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii MTV Unplugged. W tym miesiącu otrzymamy Siniaki i cekiny, czyli szósty studyjny album Margaret. Piosenkarka wystąpi 4 lipca na Open’er Tent Stage.

Zobacz równieżMocny temat – recenzja filmu. Nie taki znowu mocny

SKALPEL – czyli Marcin Cichy i Igor Pudło, ogłasza ekskluzywny open’erowy koncert, podczas którego zagra na żywo materiał z ich wydanego 20 lat temu imiennego albumu. Ta wydana przez wytwórnię Ninja Tune płyta zasłynęła przełożeniem brzmienia i klimatu polskiego jazzu z lat 60. i 70. na język współczesnej elektroniki. Nie przegapcie tego występu! Skalpel live już 5 lipca na Alter Stage.

 

ŁONA x KONIECZNY x KRUPA – to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą — muzykami ze składu Siema Ziemia. Ich debiutancki materiał TAXI opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Są tu więc elementy reportażu, jak również osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum. Do zobaczenia 5 lipca na Alter Stage!

 

ZAMILSKA – jej muzyka rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej twórczość wybiega poza definicje tego gatunku, oscylując pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Jej utwory w swoim programie radiowym w BBC grał sam Iggy Pop. Ponadto, jej muzyka pojawiła się również w grze Ruiner oraz różnych produkcjach filmowych. Zobaczcie ją na Alter Stage już 4 lipca!

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Bilety na Open’er Festival dostępne TUTAJ.

Open'er 2024
Fot. Materiały prasowe // Alter Art

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze