Prokuratorka – nowy thriller Klimarczyka z premierą w maju

Kiedy władza staje się obsesją, moralność schodzi na dalszy plan. Mroczny thriller psychologiczny, który odsłania mechanizmy politycznych manipulacji.

Alicja Zakliczyńska, bydgoska prokuratorka, od szesnastu lat walczy z przestępczością. Ma silną pozycję i autorytet. Pewnego wieczoru dostaje nagłe wezwanie…

Zobacz również: Dama – recenzja książki. Ujdzie

Zbrodnia w biurze wiceministra sprawiedliwości – znaleziono zwłoki młodej kobiety. Podejrzany jest syn polityka, Paweł Janicki. Mężczyzna twierdzi, że słyszy głosy, które nim sterują. Psychiatrzy szybko stawiają diagnozę: ostra psychoza. Prokuratorka w miarę przebiegu śledztwa ma jednak coraz więcej wątpliwości w kwestii rozpoznania zaburzenia.

Czy Paweł Janicki rzeczywiście jest niepoczytalny? Co ukrywa przed nią lekarz podejrzanego?

Zobacz również: Mgła – recenzja książki. Senne majaki

Prokuratorka i wiceminister zaczynają prowadzić niebezpieczną grę. Ona walczy o prawdę, on – o wolność dla syna i utrzymanie się przy władzy. Alicja ma dwa wyjścia: wycofać się dla własnego bezpieczeństwa lub wejść w konflikt z systemem, którego jest częścią. Jaką cenę zapłaci za swoją decyzję?

Prokuratorka trafi do sprzedaży 15 maja 2024 roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „WYDAWNICTWO LITERACKIE PREMIERA 2024 15.05.2024 15.05. BOTT MACIEJ KLIMARCZYK KLIMARCZYK PROKURATORKA THEILLER MENI an KIE 消化RDZ具 STALESIE JESIE JISESJL, STAJ MERALNOSE SCFORZ NA BALSZPPL N ALSLY O 0 Kulisy politycznych manipulacji JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY”


Źródło: materiały prasowe (Literackie)
Fot. główna: materiały promocyjne – kolaż (Literackie)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze