Eurowizja 2024 – znamy pierwszych finalistów!

Za nami emocjonujący pierwszy półfinał Eurowizji 2024! Znamy już pierwszą dziesiątkę finalistów. 

Trwający prawie 2,5h koncert przyniósł widzom ogrom emocji. Szczególnie tym z Polski, ponieważ to właśnie w jego trakcie z numerem 6 wystąpiła reprezentująca nas Luna. Niestety, Polce mimo energetycznego występu nie udało się zakwalifikować do sobotniego Wielkiego Finału.

Zobacz również: Już nie zasnę – wywiad z Luną. Z przestrzeni kosmicznej powracam na Ziemię

Wśród najbardziej szokujących występów zdecydowanie znajdują się Bamby Thug z Irlandii oraz Windows95man z Finlandii. Z kolei wśród niekwestionowanych faworytów bukmacherów znajdziemy Baby Lasagna z Chorwacji. Mogliśmy też zaobserwować wielki powrót Luksemburgu do konkursu. Pięciokrotny zwycięzca od 31 lat, aż do teraz, nie brał udziału w Eurowizji.

Do Wielkiego Finału zakwalifikowały się Chorwacja, Cypr, Finlandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Serbia, Słowenia oraz Ukraina.

Zobacz również: Sia – Reasonable Woman – recenzja albumu

eurowizja

Podczas koncertu zaprezentowano również propozycje z trzech z sześciu krajów, które już znajdują się w finale. Swoje umiejętności zaprezentowali reprezentanci Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Szwecji.

Drugi półfinał odbędzie się już w ten czwartek o godzinie 21:00.


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały promocyjne
Julia Stolpa

Za dnia korpo, w nocy zaś redakcja. Dużo słucha, dużo ogląda, a najwięcej czyta. Miłośniczka kryminałów i fantastyki w nowoczesnym wydaniu. Nie pogardzi również podróżami i poznawaniem bardziej lokalnych obszarów popkultury.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze