League of Legends otrzymało nową bohaterkę

Po wydaniu serialu Arcane, mającego miejsce w uniwersum popularnego League of Legends, gra ta zyskała wielu nowych graczy.  Także co za tym idzie, zainteresowanie światem momentalnie wzrosło. Na portalach społecznościowych pojawił się wysyp fanartów oraz konceptów do postaci inspirowany dwoma krainami w serialu. Deweloperzy nie zwalniają więc tempa i postanowili stworzyć nową postać. Jakimi umiejętności wykaże się nowa, żeńska bohaterka Renata Glasc?

Niedawno do League of Legends zawitała postać o imieniu Zeri, która jest Iskierką Zaun. Tę podmiejską dzielnicę, położoną głęboko w kanionach i dolinach przeplatających Piltover odwiedzi niedługo kolejna bohaterka. Będzie nią Renata, którą zagramy już w patchu 12.4.

Zobacz również: Dlaczego schematy narracyjne w Arcane działają?

Renata Glasc należąc do Zaun nie będzie pretendować do bycia protagonistką. Funduje ona mieszkańcom Zaun maski tlenowe po katastrofach chemicznych, jednak jest to po prostu znikomy koszt prowadzenia jej biznesu.

Postać będzie mogła skorzystać z takich umiejętności:

  • Umiejętność bierna ― Lewarowanie – Ataki podstawowe Renaty Glasc oznaczają jej wrogów i zadają obrażenia dodatkowe. Obrażenia zadane przez sojuszników Renaty zdejmują oznaczenia, zadając dodatkowe obrażenia.
  • Q ― Uścisk Dłoni – Renata Glasc wysyła ze swojego robotycznego ramienia pocisk, który unieruchamia pierwszego trafionego wroga. Renata może reaktywować umiejętność, aby odrzucić wroga we wskazanym kierunku, zadając obrażenia trafionym przeciwnikom i ogłuszając ich, jeśli odrzucany wróg jest bohaterem.
  • W ― Zastrzyk finansowy – Renata Glasc zapewnia sojusznikowi lub sobie samej zwiększoną prędkość ataku i prędkość ruchu w kierunku wroga. Jeśli sojusznik weźmie udział w zabójstwie wrogiego bohatera, czas trwania wzmocnienia resetuje się. Jeśli sojusznik zginie podczas działania Poręczenia, jego zdrowie zostanie w pełni przywrócone, ale i tak spłonie w ciągu 3 sekund. Sojusznik może powstrzymać spalenie, biorąc udział w zabójstwie, zanim zginie.
  • E ― Program Lojalnościowy – Renata Glasc wysyła chemtechowe rakiety, które osłaniają sojuszników tarczą oraz zadają obrażenia wrogom, przez których przenikną, i spowalniają ich. Rakiety obejmują również swoim działaniem otoczenie Renaty w chwili aktywowania oraz obszar eksplozji na maksymalnym zasięgu.

Zobacz również: Najważniejsze premiery MCU i DCEU 2022 roku oraz komiksy, z którymi warto się zapoznać przed seansem

Renatka Admirał
Renata w skórce admiralskiej
  • R ― Wrogie Przejęcie – Renata Glasc wysyła chmurę chemikaliów, które zmieniają wrogów w berserków, zwiększając ich prędkość ataku i zmuszając do wyprowadzania ataków podstawowych przeciw wszystkiemu, co ich otacza. Zmienieni w berserków wrogowie atakują w pierwszej kolejności swoich sojuszników, następnie jednostki neutralne, następnie drużynę Renaty, a na koniec samą Renatę.
Źródło: Twitter
Weronika Sweeleo Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze