Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo

Co sprawia, że złoczyńcy w grach są tak dobrzy? Doskonały złoczyńca nie może być tylko tłem dla działań protagonisty. Świetne czarne charaktery w grach są wielowarstwowe, zapadają w pamięć. Każą zadawać pytania, czy ich działania na pewno są złe. Niektórych zapamiętujemy dzięki swojej inteligencji, innych dzięki swojemu niebywałemu urokowi, a jeszcze innych pamiętamy przez jedną jedyną linijkę dialogu, której aż ciężko jest się pozbyć z głowy. Przed wami Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo. Zapnijcie pasy, bo jest o kim czytać. 


Zobacz również:

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Najlepsi złoczyńcy z bajek Disneya

Najstraszniejsi przeciwnicy w grach


Albert Wesker (seria Resident Evil)


Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo

Albert Wesker z pozoru nie wygląda na kogoś, kogo należy się bać. Czarny płaszcz, ulizane, blond włosy i te okulary przeciwsłoneczne… Niemniej, to właśnie on jest jednym z głównych powodów całego zamieszania w serii Resident Evil. Nowsze odsłony gry nieco odeszły od historii poprzedniczek (przypominającej już nieco telenowelę brazylijską), ale dla starych wyjadaczy to właśnie Wesker jest główną twarzą antagonistów RE.


Andrew Ryan (Bioshock)


Mężczyzna z niesamowitą wizją przyszłości, która upada tylko przez jego ambicję i jego oportunistyczne zachowanie. Ryan zapada w pamięć dzięki swoim ikonicznym dialogom oraz zachowaniu, które zapamięta każdy gracz grający w BioShocka. Twórca Rapture, doskonale wie jak działa biznes i co trzeba zrobić aby zrealizować swoją wizję. Niestety przez swoje wybujałe ego oraz spojrzenie na społeczeństwo i rządy jest głównym autorem upadku swojego dzieła, ale również siebie samego. Najciekawsze w postaci Ryana jest to, że słuchając go, gracz zaczyna się zastanawiać – czy może nie mieć on racji?


Bowser (seria Super Mario Bros.)


Lista bez złoczyńcy, którego można potraktować jako protoplastę innych villanów, byłaby listą niepełną. Notoryczny porywacz księżniczki Peach pojawił się przecież po raz pierwszy w 1985 roku – wprowadzając chaos w życiu sympatycznego hydraulika. Król Koopa od swojego debiutu ewoluował w kultowego kryminalistę z prawdziwego zdarzenia, który w ostatnich latach stał się prawdziwym wyzwaniem dla poważniejszych graczy. Jednak porywanie księżniczki Peach mógłby już sobie darować…


Dr. Robotnik (seria Sonic the Hedgehog)


Może i Dr. Robotnik jest głupkowatym i niekiedy zabawnym bohaterem, jednak jego geniusz sprawia, że nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych super złoczyńców w historii gier wideo. Jego szalone maszyny oraz charakterystyczny design, sprawiają, że nie można go nie zapamiętać. Jasne, że dr. Robotnik bywa śmieszny i mocno przerysowany, ale wie doskonale jak radzić sobie z ludźmi. Jego głównym celem jest stworzenie swojej własnej planety, gdzie będzie mógł bez przeszkód eksperymentować, na czymkolwiek tylko będzie chciał. Robotnik ma w nosie wszystko i wszystkich i zrobi to co musi być zrobione aby osiągnąć swój cel.


Dracula (seria Castlevania)


Lord Ciemności we własnej osobie jest najbardziej znaczącym czarnym charakterem w całej serii Castlevania. Dracula jest finalnym bossem prawie w każdej grze, nawet jeśli nie jest w niej głównym antagonistą. Parę gier, w których ten wampir jednak nie występuje, robi wszystko, aby jego dziedzictwo było obecne. Można z całą pewnością powiedzieć, że seria Castlevania jest synonimem postaci Draculi.


Dutch van der Linde (seria Red Dead Redemption)


Najbardziej skomplikowany antagonista na całej liście. Kiedy poznajemy go w pierwszej części RDR, zatracił się już w swoim szaleństwie. Na całe szczęście w drugiej części gry o kowbojach mamy szansę zobaczyć to, jak jego charakter powoli zmienia się z dobrego ojca, który dba jedynie o to, aby jego współtowarzysze mogli wieść jak najlepsze i jak najbezpieczniejsze życie, po socjopatę z wybujałym ego, którego obchodzi tylko jego plan. Dutch to niezwykle charyzmatyczny lider, z ponadprzeciętną inteligencją. Czyni go to jedną z najlepszych postaci jakie stworzył Rockstar.


Frank Tenpenny (GTA San Andreas)


Dubbingowany przez legendarnego Samuela L. Jacksona, oficer Tenpenny jest chyba najlepszym złodpucem, który zaszczycił swoją obecnością gry z serii GTA. Nadużywający swojej władzy jako oficer, Dziesięciogroszówa wszczyna wojny gangów, manipuluje CJ-em i robi szemrane interesy narkotykowe, zabijając przy tym każdego, kto stanie mu na drodze. Tenpenny pojawia się w każdym akcie GTA: San Andreas i raz za razem sprawia, że życie CJ’a staje się coraz gorsze. Niektórzy powiedzą, że głównym antagonistą jest Big Smoke, ale trzeba pamiętać, że to właśnie Tenpenny zmusił Dużego Dyma do porzucenia swoich braci z Grove Street. Bez wątpienia jeden z najlepszych złoczyńców w historii gier wideo.


Ganon (seria The Legend of Zelda)


Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo

Może i większość graczy kojarzy go z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, to jednak Ganon obecny jest od samego początku serii. Ganondorf, bo tak brzmi jego ludzkie imię, jest ostatnim męskim przedstawicielem plemienia Gerudo. Natomiast Ganon to jego prawdziwa forma – pół człowiek, pół dzik. Ganon na przestrzeni lat stał się niezwykle skomplikowaną postacią, która skazana jest na walkę z Linkiem i Zeldą w różnych liniach czasów, przez klątwę rzuconą na nich przez Demise. Dzięki swojemu charakterowi stał się jednym z najbardziej znanych złoczyńców w historii gier wideo.


Gaunter O’Dimm (Wiedźmin 3: Serca z Kamienia)


Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo

Bardzo potężny i stary demon, znany w wielu kulturach pod wieloma imionami, uważany za ucieleśnienie zła. Pojawia się na krótko w Wiedźminie 3: Dziki Gon, aby powrócić z większą rolą w dodatku Serca z Kamienia. Pan Lusterko, jak nazywany jest przez ludzi, posiada niezwykłą moc, dzięki której może zawierać pakty z innymi w zamian za ich dusze. Gaunter może także kontrolować czas. Pan Lusterko to jeden z najbardziej tajemniczych bohaterów w całym świecie Wiedźmina. Dzięki swojej potędze jest także jednym z najpotężniejszych wrogów którzy stanęli na drodze Geralta z Rivii.


Generał Shepherd (Call of Duty: Modern Warfare 2)


Najlepsi złoczyńcy w historii gier wideo

Sprawca być może najbardziej bolesnej zdrady w całej historii Call of Duty, a kto wie, może i w historii gier wideo w ogóle. Shepherd, który jawił się przez większość gry jako nasz wspólnik i człowiek, który chce dobrze, w jeden moment stał się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w całej serii.

Strony: 1 2

Adam Kaczorowski

Hiszpański pisarz - eseista. Fan Rockstara i Leonardo DiCpario. Niedoszły aktor i scenarzysta. Ktoś mu kiedyś powiedział, że całkiem wychodzi mu pisanie, więc zaczął pisać - z marnym skutkiem. Wszyscy kłamią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze