Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Lubicie filmy superbohaterskie i ich czarne charaktery? W tym zestawieniu przedstawimy Wam najlepszych złoczyńców Marvela przeniesionych z komiksów na duży ekran i serwisy streamingowe. Oto Najlepsi Złoczyńcy Marvela!


Zobacz również:

Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Ranking filmów X-Men

Najlepsze seriale MCU

Najlepsze filmy MCU według Rotten Tomatoes


20. Red Skull/Johann Schmidt (Hugo Weaving)

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Nasz ranking Najlepsi Złoczyńcy Marvela rozpoczynamy od pierwszego wroga Kapitana Ameryki, czyli Red Skulla. Pojawił się on już w 2011 roku w pierwszym filmie Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie. Johann Schmidt był prawą ręką Adolfa Hitlera podczas II Wojny Światowej oraz jednym z założycieli Hydry. Swoim alter ego – Red Skullem – został zażywając nieukończone serum super-żołnierza, które później trafiło do Steve’a Rogersa. Postać wydawała się tajemnicza i lekko straszna dzięki świetnej grze aktorskiej Hugo Weaving’a. Oczywiście Red Skull pojawił się jeszcze na parę sekund w dwóch ostatnich częściach Avengers, ale tylko w postaci ducha i grany już przez innego aktora.


19. William Stryker (Brian Cox, Danny Huston, Josh Helman) 

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Uniwersum X-Men’ów nie jest aż tak popularne co główne uniwersum Marvela, ale też ma świetnych głównych bohaterów czy ciekawych antagonistów. Jednym z takich przykładów złoczyńców jest William Stryker. Jest on głównie wrogiem Wolverine’a, któremu sam zespolił kości oraz szpony niezniszczalnym stopem metalu – adamantium. Zawsze dążył do swojego celu i nic nie mogło go powstrzymać. W trakcie 13 letniej przygody na dużym ekranie, grali go aż trzej aktorzy. Najlepiej w tej roli sprawdził się najmłodszy z nich, czyli Josh Helman ze swoim złowieszczym uśmiechem.


18. Mysterio/Quentin Beck (Jake Gyllenhaal)

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Mysterio grany przez Jake’a Gyllenhaala po prostu musiał wypalić. Wróg naszego ulubionego pajęczaka pojawił się w drugiej części przygód Spider-Mana z udziałem Toma Hollanda i początkowo był przedstawiony jako następca Iron Mana. Ostateczne okazał się zwykłym oszustem, który polega na iluzji i manipulacji swoich przeciwników. Został zagrany świetnie jako osoba dążąca do zemsty za wyrzucenie z pracy i ośmieszenie przez Tony’ego Starka. Jest to pierwszy wróg Petera Parkera w tym zestawieniu, ale na pewno nieostatni.


17. Cottonmouth/Cornell Stokes (Mahershala Ali)

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

Pierwszy złoczyńca z uniwersum The Defenders. Świat sam w sobie nie wyszedł może zbyt dobrze, ale za to antagonistów miał pierwszej klasy. Cottonmouth wystąpił jedynie przez pierwsze 7 odcinków pierwszego sezonu serialu Luke Cage, lecz zdążył odnaleźć się w łaskach fanów, którzy zostali zawiedzeni poprzez szybką śmierć tej postaci i wprowadzenie nowego, nijakiego wroga. Willis Stryker – bo o nim tu mowa – w żadnym stopniu nie był na poziomie właściciela klubu, granego przez Mahershala Aliego. Już w 2023 roku aktor powróci do MCU. Ccieli się w rolę protagonisty w filmie Blade. Miejmy nadzieję, że jego wystąpienie będzie na podobnym poziomie,  a może i nawet wyższym.


16. Vulture/Adrian Toomes (Michael Keaton)

Najlepsi Złoczyńcy Marvela

No i kolejny wróg Spider-Mana pojawił się szybciej niż mogliście się tego spodziewać. Osadzanie znanych aktorów w role antagonistów w filmach pajęczaka wydaje się być dobrym pomysłem, który wychodzi Marvelowi na dobre i miejmy nadzieję, że nie będą tego zmieniać. Adrian Toomes, który okazał się ojcem nowo poznanej dziewczyny Petera, był zwykłym facetem, który wykorzystał ukradzione materiały po bitwie o Nowy York i stworzył sobie skrzydła przypominające – jak sama nazwa postaci wskazuje – sępa. Michael Keaton nie był jak inni wrogowie, którzy zabijają dla zabawy lub z nudów.  Próbował zarobić na rodzinę w sposób niemoralny, ale, hej – czego się nie robi dla najbliższych? Po 4 latach pojawił się w scenie po napisach w katastroficznym filmie Morbius, w sposób niezrozumiany dla fanów. Miejmy nadzieję, że Sony w następnych produkcjach naprawi swój błąd i wytłumaczy widzom jak to się wydarzyło.


Kontynuuj zestawienie Najlepsi Złoczyńcy Marvela na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Igor

Mega przyjemny ranking, podoba mi się umiejscowienie wszystkich złoczyńców. Mega ambitny redaktor. Liczę na więcej takich artykułów.