Najlepsze seriale oryginalne Amazona

Z każdym rokiem rośnie popularność serwisów streamingowych. Co za tym idzie, przybywa na świecie coraz więcej platform tego typu. Bardzo często mają one podobną ofertę. Jednak każdy posiada szereg licencjonowanych i oryginalnych tytułów, za których produkcję odpowiada. Co platforma, to inne perełki. W poniższym rankingu prezentujemy Wam więc Najlepsze seriale oryginalne Amazona, które możecie zobaczyć na Prime Video.


Spodobało Ci się nasze zestawienie Najlepsze filmy muzyczne?
Zobacz również:

Najlepsze seriale Netflixa

Najlepsze seriale HBO

Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Najlepsze filmy na Halloween według Popkulturowców


Reacher (2022 r.)

Tytułowy bohater to wędrujący po kraju były major żandarmerii wojskowej. Pewnego dnia przybywa do małego miasteczka w Georgii. W ciągu pierwszych minut pobytu zostaje jednak aresztowany za morderstwo. Polegając na swoim doświadczeniu i inteligencji, musi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Ty samym wikła się w lokalny spisek.

Amazon w rewelacyjnym stylu odświeżył postać, ekranizując pierwszą powieść z serii Lee Childa. Reacher to serial, który stanowi hołd dla klasycznych filmów sensacyjnych lat 90. Typowo twarde, męskie kino, ze świetnym głównym bohaterem i rewelacyjnymi scenami akcji. Mimo występujących od czasu do czasu, i typowych dla kina tego typu, głupotek, dziur, czy niedociągnięć, to jest po prostu dobra produkcja. Luźno adaptuje pierwszą książkę o tym bohaterze i rozbudza apetyt na więcej. Fani Jacka Reachera z pewnością będą zadowoleni.


Człowiek z Wysokiego Zamku (2015 r.)

Serial oparty na słynnej książce Phillipa K. Dicka, wyprodukowany przez Ridleya Scotta i Franka Spotnitza. Pokazuje alternatywną wersję historii, w którym alianci przegrali II Wojnę Światową. Naziści jako pierwsi skonstruowali bombę atomową, przez co podbili Europę i obie Ameryki. USA natomiast zostało podzielone pomiędzy Niemcy i Japonię.


Night Sky (2022)

Emerytowane małżeństwo Irene i Franklina Yorków skrywa pewną tajemnicę: zakopaną na podwórku komnatę, która w cudowny sposób prowadzi do dziwnej, opuszczonej planety. Kiedy przyjeżdża enigmatyczny młody człowiek, spokojne życie Yorków zostaje zakłócone, a komnata, którą tak dobrze znali, okazuje się czymś więcej, niż sobie wyobrażali.


Peryferal (2022)

Serial przedstawia losy Flynne Fisher, dziewczyny próbującej utrzymać schorowanych bliskich na odludziu Ameryki przyszłości. Dla tkwiącej w małym miasteczku w Appalachach młodej kobiety jedyną ucieczką od codziennego znoju jest granie w nowoczesne gry wideo. Idzie jej tak dobrze, że firma przesyła jej do przetestowania nowoczesny sprzęt… kryjący niespodziankę. Umożliwia jej spełnienie marzeń, znalezienie w życiu celu, miłości i luksusu w świecie wyglądającym jak gry, ale poważnie naraża też ją i jej krewnych.


The Boys (2019)

The Boys to nonszalanckie spojrzenie na to, co dzieje się z superbohaterami, gdy stają się równie popularni co celebryci, tak samo wypływowi jak politycy i tak boscy jak bogowie, oraz gdy nadużywają swych mocy dla zabawy i sławy, zamiast wykorzystać je w słusznym celu. Bezsilność jednak stanie przeciwko superpotędze, gdy tytułowa paczka „Chłopaków” wyruszą w bohaterską wyprawę, by ujawnić prawdę o Siódemce – naczelnej grupie supków. Główni bohaterowie postanawiają wymierzyć sprawiedliwość zdeprawowanym herosom, wspieranym przez potężną korporację Vought.

Produkcja stanowi świetną, ponurą parodię dla popularnego obecnie kina superbohaterskiego i ukazuje wulgarne znanych postaci w niezwykle krzywym zwierciadle.


Fleabag (2016)

Zabawny i boleśnie szczery portret sardonicznej, seksualnej, smutnej i wkurzonej kobiety, która rzuca się w wir londyńskiego życia. Obsypana nagrodami dramaturg Phoebe Waller-Bridge napisała scenariusz i wcieliła się w postać Fleabag – bezceremonialnej kobiety, która leczy rany na swojej duszy, ale odtrąca wszystkich, którzy chcą jej pomóc, i chowa się za murem sztucznej brawury.

Strony: 1 2 3

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze