Pyrkon 2023 – Łada Łuzina, Paulina Hendel oraz Dmitrij Glukhovsky kolejnymi gośćmi festiwalu

Nie da się ukryć, że tegoroczna pyrkonowa Strefa Literacka nie przestaje zaskakiwać kolejnymi nazwiskami. Do grona gości dołączyli Łada Łuzina, Paulina Hendel oraz Dmitrij Glukhovsky. 

Jeszcze nie tak dawno wspominaliśmy o trzech innych autorach, którzy pojawią się na festiwalu. Organizatorzy jednak nie poprzestają na tym i ogłaszają kolejnych ciekawych pisarzy, których uczestnicy będą mogli spotkać na tegorocznym Pyrkonie. Kim są kolejni goście?

Pyrkon 2023
Łada Łuzina (archiwum prywatne)

Łada Łuzina to ukraińska autorka bestsellerowego cyklu o kijowskich wiedźmach. Jej zainteresowanie historią, religią i magią Kijowa znacząco wpłynęło na twórczość autorki, która swoją karierę rozpoczęła w 2002 roku. Zatem jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się urban fantasy na wschodzie, to organizatorzy wraz z wydawnictwem Insignis zapraszają na spotkanie, podczas którego będzie można zgarnąć autograf autorki.

Zobacz również: Dungeons & Dragons: Złodziejski honor – recenzja filmu. I to się nazywa dobre fantasy!

Pyrkon 2023
materiały prasowe

Paulina Hendel swoją twórczością serwuje dość wyjątkowe połączenie świata postapokaliptycznego ze słowiańskim folklorem. Tworzy literaturę science fiction oraz fantasy, a jej pasja wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią ma na nią duży wpływ. Póki co największą popularność przyniósł jej cykl Żniwiarz, którego akcja rozgrywa się we współczesnym świecie, w którym prym wiodą słowiańskie demony.

Zobacz również: Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun, tom 1 – recenzja mangi

Pyrkon 2023
materiały prasowe

Dmitrij Glukhovsky to rosyjski pisarz, który zadebiutował wraz ze swoją postapokaliptyczną powieścią Metro 2033, którą napisał mając jedynie osiemnaście lat. Książka okazała się być bestsellerem, zaś prawa do jej tłumaczenia sprzedano w ponad trzydziestu krajach. Ponadto wykreowany przez autora świat stał się międzynarodowym projektem Uniwersum Metro 2033. W jego ramach twórcy z całego świata piszą własne powieści, stosując się do ustalonych przez Glukhovsky’ego reguł. Na podstawie książek powstała również seria gier komputerowych.

Zobacz również: Chainsaw Man, tom 12 – recenzja mangi. Szkolne życie półdemonów

Pyrkon 2023 odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w Poznaniu. Bilety można na oficjalnej stronie festiwalu pyrkon.pl.

Źródło grafiki: Pyrkon 2023 // materiały prasowe

Natalia Banaś

Dumna psia mama, miłośniczka dobrej muzyki, kina oraz lisów. Dla relaksu ogląda i czyta horrory. Wiecznie z głową w chmurach i napiętym kalendarzem. Swoje popkulturowe zachwyty oraz frustracje przelewa na Worspressa i wiadomości głosowe do znajomych. Kiedy nie odpisuje, próbuje zrobić Ghostface'a na szydełku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze