Każdy może zostać legendą jednośladów w MotoGP™23

Milestone i Dorna Sports S.L. prezentują zupełnie nowy tryb kariery w MotoGP™23, tryb kariery, który zawsze był jedną z najważniejszych cech serii MotoGP™. W tym roku w odnowionej, jeszcze bardziej realistycznej, dynamicznej i towarzyskiej formule. 

Funkcja, z której każdy będzie mógł w pełni korzystać dzięki nowemu wspomaganiu neuronowemu, systemowi, w którym realizm i przystępność tworzą idealną równowagę.

Wyczekiwana funkcja MotoGP™23, pomoże początkującym graczom poznać tajniki jazdy dzięki zaawansowanemu systemowi wsparcia AI, opartemu na technologii sieci neuronowych. Ta innowacyjna funkcja pomoże motocyklistom w hamowaniu, przyspieszaniu i prowadzeniu, zapewniając płynną i bardziej wciągającą jazdę. System jest starannie skalibrowany, aby zapewnić rozrywkę każdemu, natomiast gracze chcący opanować grę, znajdą najlepsze narzędzia do poprawy stylu jazdy i wydajności w Akademii MotoGP™. Szczegółowe opisy poprowadzą graczy po torze, ucząc, jak szybciej i efektywniej przejechać każdy odcinek.

Zobacz również: Najlepsze gry 2023 roku

W MotoGP™23 tryb kariery rozpoczyna się po zakończeniu mistrzostw Moto3™. Łatwiejsze do opanowania w porównaniu do motocykli MotoGP™, pozwolą graczom zapoznać się z mechaniką nowej edycji. W zależności od wyników, gracze będą mogli zostać na kolejny sezon w tej samej kategorii lub awansować do Moto2™, a nawet przeskoczyć bezpośrednio do MotoGP™. To zadowoli zarówno chcących doświadczyć różnych właściwości fizycznych motocykli i rywalizować we wszystkich trzech kategoriach, jak i wolących przejść bezpośrednio do wyższej klasy. Przed każdym sezonem gracze będą mogli wybrać, czy chcą ścigać się w krótkim, 10-rundowym kalendarzu, czy w oficjalnym, obejmującym wszystkie 21* rund mistrzostw świata.

MotoGP™23 wprowadza punkty zwrotne, które są kluczowymi momentami decyzyjnymi w grze, wpływającymi na karierę graczy. W każdym sezonie gracze będą mieli do czynienia z różnymi scenariuszami, każdy z innym celem do osiągnięcia. W zależności od wyników uzyskanych na torze, ścieżka kariery przybierze inny obrót. Na przykład od początkowych testów do letniej przerwy, w oparciu o wyniki gracze będą mogli zdecydować, czy odnowić kontrakt z tą samą drużyną, pozostać w swojej klasie, czy awansować. Cele będą polegały nie tylko na wygrywaniu wyścigów, ale wpłyną także na rozwój motocykli, pozwalając graczom cieszyć się niuansami gry. W ten sposób nowy projekt kariery oferuje długoterminowe wyzwania, których można doświadczyć tylko grając przez wiele sezonów i odkrywając całą zawartość gry.

Zobacz również: Star Wars Jedi: Ocalały – recenzja gry. Najlepsze Gwiezdne Wojny ostatnich lat?

MotoGP™23 ma innowacyjny tryb kariery, który przenosi uwagę z kierownika zespołu na jeźdźca. Dostosowuje się on do wyników graczy i zawiera fikcyjną sieć społecznościową, podkreślającą cyfrową osobowość ich alter ego. Narracja gry zawiera komentarze przeciwników, powiązane z celami rozgrywki. Zachowania graczy będą miały wpływ na reakcję sztucznej inteligencji podczas wyścigu.

Na przykład, jeśli są zbyt agresywni na torze, przeciwnicy mogą poprosić ich o bardziej odpowiednie zachowanie. Gracze mają teraz możliwość podporządkowania się lub agresywnej reakcji, co wiąże się z ryzykiem wywołania konfliktu. Spowoduje to różne poziomy rywalizacji, co z kolei wpłynie na rozgrywkę. Na dłuższą metę negatywne relacje z innymi jeźdźcami utrudnią zawieranie sojuszy. Ostatecznie gra skupia się na konsekwencjach interakcji społecznych w świecie wyścigów.

W MotoGP™23 dobra reputacja ma kluczowe znaczenie, wpływając nie tylko na sposób, w jaki reagują inni zawodnicy, ale także na cele przydzielane graczom przez ich drużynę. I uwaga: niepowodzenie w ich osiągnięciu może spowodować zwolnienie z pracy pod koniec sezonu! Dodatkowo gra oferuje teraz bardziej realistyczne podejście do dołączania do drużyny, z dostępnymi tylko dwoma miejscami, o które gracze będą musieli rywalizować z oficjalnymi zawodnikami. Na przykład, aby zostać członkiem zespołu Ducati, gracze muszą najpierw pokazać swoje umiejętności w zespołach-satelitach, takich jak Team Gresini MotoGP, Pramac Racing lub VR46 Racing.

Zobacz również: War Mongrels – recenzja gry. Panie to to nie na konsole!

Innym przykładem dynamiki, która będzie charakteryzować nowy tryb kariery, są nowo zgłoszone zespoły, takie jak GasGas Factory Racing, których ogólnym celem będzie ukończenie mistrzostw w pierwszej piętnastce. W przypadku, gdy gracze osiągną jeszcze lepsze wyniki i zdołają znaleźć się w pierwszej dziesiątce przed letnią przerwą, proponuje się punkt zwrotny i będą mieli możliwość zdobycia takich samych ulepszeń rozwoju motocykla, jak oficjalny zespół KTM.

W MotoGP™23 pierwszy zawodnik każdego zespołu jest odpowiedzialny za rozwój motocykla. Aby ich zdanie zostało wzięte pod uwagę, gracze będą musieli pokazać, że rola drugiego jeźdźca to dla nich za mało. Punkty zwrotne pozwolą wspinać się w hierarchii i kierować rozwojem technicznym zespołu podczas testów. Dotyczy to również zespołów zarządzanych przez sztuczną inteligencję, których motocykle startują z podstawowymi parametrami i rozwijają się w miarę postępu technicznego, co może mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla rankingów każdego sezonu.

Wcielając się w rolę pierwszego jeźdźca, gracze muszą przeanalizować nie tylko swoje wyniki, ale także swoich największych rywali i zrozumieć, jak kierować rozwojem technicznym.

Gracze muszą wiedzieć, kogo obserwować, gdy czytają portal społecznościowy MotoGP™23 i komentarze innych zawodników. Wyniki przeciwników będą się zmieniać za każdym razem, w zależności od pojazdu i tego, jak zakończyli poprzedni sezon. Wpłynie to na hierarchię w ich zespołach, w wyniku czego każdy sezon będzie inny od poprzedniego.

Źródło obrazka wyróżniającego: kadr z zwiastunu gry MotoGP™23

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze