Lipcowe zapowiedzi Prószyńskiego i S-ki

Czerwiec wprawdzie dopiero dobija do połowy, ale warto już teraz rozplanować sobie lipcowe książkowe zakupy. Wydawnictwo Prószyński i S-ka ma zaś na ten okres sporo propozycji od siebie.

E. Minge – Ubierałam arabskie księżniczki

Prószyński i S-ka - Ubierałam arabskie księżniczki

Modowe kulisy świata arabskiego. Po sukcesach modowych w Mediolanie, Rzymie i Paryżu Eva Minge dostaje propozycję zorganizowania prywatnego pokazu dla księcia Zahira w Emiratach Arabskich. To oznacza zaproszenie do życia najbogatszych ludzi świata arabskiego i początek jednej z największych przygód w życiu projektantki.

Ubierałam arabskie księżniczki to kolejna opowieść – po Grze w ludzi i Furtce do piekła – ukazująca niewygodną prawdę o świecie haute couture, w którym prawdziwa sztuka miesza się z najpodlejszymi instynktami ludzkimi.

Zobacz również: Tysiąc Uderzeń Serca – recenzja książki. Tak pisze się o miłości!

L. Shukri – Perska czułość

Prószyński i S-ka - Perska czułośćZnana z Perskiej miłości i dalszych części sagi Lidka zostaje wysłana na przymusowy urlop. Jej ukochany Marek zabiera ją i dzieci na wakacje do Egiptu, gdzie poznają małżeństwo – Ilonę i Pawła. Nowi znajomi namawiają ich na egzotyczny rejs po Nilu. Na statku Ilona ulega szaleńczemu zafascynowaniu przystojnym Basimem, z którym nawiązuje płomienny romans. Jak niebezpieczna okaże się ta wakacyjna przygoda? Czy dla porywających erotycznych doznań warto poświęcić wszystko? Co grozi Ilonie za zdradę męża? Jaką rolę w tej opowieści odegra Lidka? I co mamy wspólnego ze starożytnymi Egipcjanami?

W nowej ekscytującej powieści Laila Shukri z pasją przedstawia najgłębsze ludzkie uczucia – miłość, zazdrość, strach i namiętność – oraz próbuje dotrzeć do tego, co jest istotą człowieczeństwa.

Zobacz również: All That’s Left in the World. To, co zostaje po końcu świata – recenzja książki

R. Dixon – Barbarzyńcy z Lodowej Planety

Prószyński i S-ka - Barbarzyńcy z Lodowej PlanetyGeorgie Carruthers jest całkiem zwyczajną dziewczyną… A przynajmniej była nią do momentu, gdy została porwana przez kosmitów. Od teraz musi walczyć o przetrwanie razem z resztą uprowadzonych z Ziemi kobiet. Kiedy ich statek ląduje awaryjnie na tajemniczej lodowej planecie, pojawia się szansa na wyrwanie się z sideł obcych. Georgie jako nieformalna liderka grupy wyprawia się na zwiady, by znaleźć ratunek wśród śnieżnych zasp. Jej wybawcą okazuje się jednak nie kto inny jak… ogromny niebieski kosmita. I to bardzo seksowny kosmita, który uważa Georgie za swoją drugą połówkę.

Georgie i Vektal wyruszają na pomoc pozostałym dziewczynom. Po drodze odkrywają kolejne sekrety lodowej planety… i nieznane im wcześniej oblicza pożądania. Czy uda im się uratować uwięzione? I rozstać, gdy wspólna przygoda dobiegnie końca?

Zobacz również: Girl in Pieces – recenzja książki. Głos nastoletniej samotności

N. Friend – Wilki się czają

Do tej pory życie Nory wydawało się niemal idealne. Dziewczyna była szkolną gwiazdą – śliczną, mądrą, ze świetnymi ocenami, wspieraną przez kochającą rodzinę i otoczoną gronem dobrych znajomych, a także miłością ukochanego taty, dyrektora do spraw sportowych miejscowego college’u. Rhett Melchionda to bohater – nie tylko dla niej, znają go i szanują wszyscy w miasteczku. Ale nawet z nim córka nie jest w stanie porozmawiać o tym, co się wydarzyło.

Szczęśliwie u boku Nory są świadkowie jej koszmaru – Adam Xu, podkochujący się w niej kolega z klasy, i Cam, jej przyjaciółka. Para nastolatków z zupełnie różnych szkolnych kręgów postanawia połączyć siły, by samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Nawet Cam i Adam nie spodziewają się jednak, jak bardzo śledztwo w sprawie Nory wywróci jej świat do góry nogami.

Zobacz również: Wespertyna – przedpremierowa recenzja książki. Bojowe zakonnice

J. Steinberg – Zima naszej goryczy

Życie w New Baytown w stanie Nowy Jork nie jest proste. Wielu mieszkańców miasteczka nosi w sercach gorycz i rozczarowanie. Ethan Hawley, kiedyś jeden z najbogatszych ludzi w mieście, a teraz sprzedawca w sklepie kiedyś należącym do jego rodziny, stara się zapomnieć o dawnych czasach. Najbliżsi nie pochwalają jego kodeksu moralnego, wciąż mając nadzieję na poprawę statusu, nawet kosztem oszustw i machlojek.

Pewnego dnia Hawley postanawia, że ma już tego wszystkiego dosyć i postanawia wziąć wolne od bycia dobrym człowiekiem. Korzystając z rad rodziny i przyjaciół, zaczyna ryzykowną grę o pieniądze i wysokie miejsce w lokalnej hierarchii. Czy zdecyduje się wrócić na drogę prawa, zanim będzie za późno?

Pełną listę lipcowych (i nie tylko) zapowiedzi wydawnictwa Prószyński i S-ka znajdziecie pod tym linkiem: klik!

Źródło: materiały prasowe (Prószyński i S-ka)
Grafika główna: okładki wspomnianych książek – kolaż (Prószyński i S-ka)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze