Najlepsze piosenki Imagine Dragons

Imagine Dragons już niedługo zagrają koncert w Polsce. W czasie oczekiwania na występ zespołu na warszawskim stadionie powstało zestawienie najlepszych piosenek grupy. Przyjrzyjmy się najbardziej rozpoznawalnym utworom zespołu, który od lat bije rekordy popularności.


Spodobało Ci się nasze zestawienie?

Zobacz również:

Najlepsze piosenki motywacyjne

Najlepsze piosenki Pentatonix

Najlepsze musicale w historii kina

Gwiazdy muzyki w filmie i telewizji #1


Radioactive


Zestawienie najlepszych utworów otwiera piosenka, która przyniosła Imagine Dragons nagrodę Grammy i w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu zespołu. Utwór pojawiał się wszędzie i do dzisiaj dla wielu osób pozostaje pierwszym skojarzeniem z grupą. Piosenka doczekała się też dużej ilości coverów i przyciągnęła kolejnych fanów.


Whatever It Takes


Kolejna piosenka wygrała MTV Video Music Awards. Utwór jest niezwykle dynamiczny oraz momentalnie wpada w ucho i działa energetyzująco. Przesiąkł też do filmowej popkultury i stał się podkładem do składanek najlepszych momentów superbohaterów Marvela. To świetny przykład piosenki o determinacji, która działa właśnie tak jak powinna.


Enemy


Piosenka została wykonana razem z J.I.D. i pojawiła się w serialu Arcane League of Legends. To kolejny przykład niezwykle obrazowego i energetyzującego utworu. Jest to też jedna z lepszych piosenek promujących serial i przykład ścieżki dźwiękowej dopasowanej do gatunku i klimatu opowieści.


Zero


Warto też wspomnieć o utworze Zero z animacji Ralph Demolka w Internecie. Tekst jest niezwykle uniwersalny oraz łatwo jest przyswoić sobie refren. Wisienką na torcie są subtelne odwołania do pierwszej części animacji, co pokazuje przykładanie uwagi do szczegółów, które warto docenić.


Believer


Kolejna nagrodzona piosenka zespołu, która jest jedną z bardziej rozpoznawalnych. Po raz kolejny Imagine Dragons pokazują, jak uniwersalne i prawdziwe są teksty ich utworów. I chociaż wielu nieanglojęzycznych słuchaczy może mieć problem z tekstem refrenu, jest to jednocześnie atutem samej piosenki.

Strony: 1 2 3

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze