Najlepsze musicale w historii kina

Przed wami najlepsze musicale – od klasyków po nowości. Musicale cieszą się niesłabnącą popularnością od czasów pierwszych filmów z dźwiękiem. Znane musicale nie schodzą ze scen teatrów, a większość z nich doczekała się świetnych filmowych adaptacji – oto najlepsze z nich. 


Spodobało Ci się nasze zestawienie Najlepsze musicale? 

Zobacz również: 

Najlepsze filmy muzyczne

Kultowi filmowi mordercy

Najlepsze piosenki Pentatonix

Ranking filmów Krzyk


Czarnoksiężnik z Krainy OZ (1939)


Historia Dorotki i jej pieska Toto przesiąkła do kultury właśnie dzięki tej produkcji. Opowieść o pokonywaniu strachu na drodze do celu okazała się ponadczasowa, a Judy Garland w roli Dorotki stała się ikoną za sprawą piosenki Somewhere Over the Rainbow. Warto też wspomnieć, że to jeden z pierwszych filmów, które tak dobrze i odważnie użyły kolorów, podczas gdy w latach 30. większość produkcji była jeszcze czarno-biała.


Pieśń Południa (1946)


Opowieść rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych po wojnie secesyjnej i wyzwoleniu niewolników. Siedmioletni chłopiec odwiedza plantację, na której niewolnicy zwykli pracować i uczy się o ich trudnym życiu. Spotyka starszego mężczyznę, który opowiada mu dużo folkowych historii, aby przybliżyć codzienne życie Afroamerykanów. Film zawiera elementy animowane połączone z grą aktorską.


Amerykanin w Paryżu (1951)


Po zakończeniu II wojny światowej, amerykański żołnierz osiada na stałe w Paryżu, gdyż planuje zostać malarzem. Wkrótce poznaje bogatą wdowę, która postanawia go wypromować. W główną postać wcielił się Gene Kelly, a film otrzymał 6 Oscarów – między innymi za najlepszy film, muzykę i kostiumy.


Deszczowa Piosenka (1952)


Kultowy musical o musicalach i początkach filmów z dźwiękiem. Śledząc historie kilku młodych aktorów, dowiadujemy się, jak powstawał dubbing czy jak wyglądało odejście od filmu niemego. Przezabawna opowieść o świecie kina, której choreografia wraca do widzów w wielu innych dziełach kultury. Do tego jest to musical, który przyniósł widzom takie utwory jak tytułowe Singin’ in the Rain czy Make 'Em Laugh.


Mężczyźni wolą blondynki (1953)


Na statku płynącym przez Atlantyk znajdują się dwie piękne kobiety – brunetka i blondynka. Blondynka Lorelei (Marylin Monroe) kocha diamenty i bogatych dżentelmenów. Jest zaręczona z jednym z nich, ale jej przyszły teść pragnie rozbić związek przed ślubem – poszukuje więc czegoś, aby skompromitować Lorelei.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze