The Tricky Things zaskakują interpretacją 100-letniego bluesowego klasyka!

Złotko, czyli polska wersja Honey Where You Been So Long Ma Rainey, pochodzi z debiutanckiej płyty The Tricky Things.

Założony przez aktorkę Paulinę Jeżewską i wrocławskich muzyków bluesowy zespół The Tricky Things z dumą ogłasza premierę swojego najnowszego singla Złotko, który jest interpretacją blisko 100-letniego utworu Ma Rainey, nazywanej Matką Bluesa.

Zobacz również: Notting Hill – wywiad z Lanberry. Zaczęłabym od relacji z samym sobą

W Honey Where You Been So Long (oryginalny angielski tytuł) ujęła mnie melodia i nietuzinkowa forma piosenki, o wiele bardziej skomplikowana niż typowe bluesowe numery z początku XX wieku. Bardzo chciałam też wziąć na warsztat utwór z repertuaru Ma Rainey, uznawanej za prekursorkę śpiewających kobiet w muzyce bluesowej i symbol niezależności.

– mówi Paulina Jeżewska.

Wokalistka The Tricky Things przetłumaczyła tekst na język polski, dzięki czemu wiekowa piosenka nabiera nowego życia, a jej – jak się okazuje – wciąż aktualne przesłanie słuchacze mogą odkryć na nowo. Pierwszy singel Złotko stanowi zaledwie małą zapowiedź tego, co można będzie usłyszeć na debiutanckim albumie zespołu, czyli Love Is.

Zobacz również: Travis Scott – UTOPIA – recenzja płyty

Jest coś symbolicznego w tym, że zaczynamy właśnie tak starym, stuletnim utworem. Czuję dzięki temu połączenie z korzeniami gatunku.

– tłumaczy Paulina Jeżewska.

Członkowie zespołu podkreślają, że praca nad płytą była wyjątkowym doświadczeniem artystycznym, pozwalającym na nowo zanurzyć się w klasykach bluesa, tak by zagrać i zaśpiewać je w zgodzie z teraźniejszością, jednocześnie nie zapominając o ich korzeniach. Utwory zawarte na płycie przeniosą słuchaczy w inną, nieco bajkową krainę, w której niezapomniane melodie nabierają nowego życia i pozwalają w pełni zanurzyć się w świat muzyki zespołu.

Zobacz również: Post Malone – AUSTIN – recenzja płyty

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze