Wrześniowe premiery Media Rodziny

Wakacje, wakacje i po – ale początek szkoły nie oznacza wcale końca sezonu czytelniczego. Wrześniowe zapowiedzi wydawnictwa Media Rodzina z pewnością zachęcą was do sięgania po książki nawet wtedy, gdy zostaje na to nieco mniej czasu.

A. Kellen – Wszystko, czym jesteśmy razem

media rodzina wrzesień

Minęły trzy lata, od kiedy widzieli się po raz ostatni. Teraz Leah ma spełnić swoje marzenie i wystawić obrazy w galerii. I mimo ich przeszłości Axel czuje, że musi przy tym być. Kiedy ich drogi znowu się krzyżują, Leah musi podjąć decyzje, które mogą wszystko zmienić, bo bez względu na to, co się wydarzyło, zostały jej wspomnienia. Bo on nadal jest tym chłopakiem, którego nie udało jej się zapomnieć. Bo jest morzem, rozgwieżdżonym niebem i winylami Beatlesów. Bo czasami wystarczy jedno Let It Be, żeby mieć wszystko… Wszystko, czym jesteśmy razem to fenomen hiszpańskiego TikToka. Kontynuacja powieści, która poruszyła nawet najtwardsze serca.

Zobacz również: Srebro w kościach – recenzja książki. W kościach srebro, w fabule chaos

J. Biel – Memory almost full

memory almost goneDruga część zaskakującej historii Julii Biel. Jonatan i Amelia stali się powiernikami szmaragdów i rodzinnych tajemnic. Nie wyobrażają sobie, że mogliby się rozdzielić, więc postanawiają razem wyjechać do Nowego Jorku. W mieście, które nigdy nie zasypia, Jonatan ma odbyć staż w firmie Bellamy Lion Constructions, którą Amelia jest zainteresowana z własnych powodów. Jej celem jest konfrontacja z właścicielem firmy – mężczyzną, który naznaczył jej życie. Skazani tylko na siebie i na własne ograniczenia, zakochani i gotowi do podjęcia ryzyka bohaterowie ścigają się z czasem, który nieubłaganie depcze im po piętach. Tylko czy ci dwoje w ogóle mają szanse na szczęśliwy finał?

Zobacz również: Zaginiona – recenzja książki. Gdzie jesteś, Anniko?

A. Ratajczak – Nuvole bianche. Białe chmury

media rodzina wrzesieńDoskonały romans historyczny dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen. Aimil zdecydowanym krokiem przemierzała życie, dokładnie wiedząc, czego oczekuje – własna posiadłość w Szkocji, możliwość kształcenia. Ambitne plany dziewczyny krzyżuje jej ojciec, wysyłając do ciotki w Londynie, zdeterminowanej, by znaleźć dla niej męża. Alistair odziedziczył po ojcu nie tylko tytuł diuka i majątek, ale przede wszystkim obowiązki. Pragnąc zapomnieć o wojennym koszmarze, mężczyzna angażuje się w sprawy finansowe rodziny. Na prośbę matki wybiera się na londyńskie salony, gdzie szybko staje się obiektem zainteresowania panien na wydaniu.

Zobacz również: I love you, Cherry – recenzja książki. Koreański kurczak

H. Hesse – Najpiękniejsze opowiadania

media rodzina wrzesieńDrugi wybór opowiadań Hermanna Hessego zawiera najciekawsze wątki znane z twórczości noblisty. Trudne dorastanie, uroki i ból pierwszej miłości, blaski i cienie postępu, utopijne marzenia o naprawianiu świata, pacyfizm w obliczu wojny, konflikt między czcią a buntem przeciwko ojcu – to tylko niektóre z nich. Po raz kolejny możemy się zafascynować tym wspaniałym pisarstwem, w którym sprawy zarówno ważne, jak i drobne potraktowane zostały z niezwykłą głębią. Kolekcja utworów Hermana Hessego, ukazujących się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, została wydana w nowych okładkach projektu Andrzeja Komendzińskiego. Zachwycają one subtelnością, metaforą oraz spójnością graficzną (a także kolorystyczną) całej serii. Dotychczas w niniejszej kolekcji, poza zbiorami Najsłynniejsze opowiadania oraz Najpiękniejsze opowiadania, ukazały się największe i najbardziej znane dzieła pisarza.

Zobacz również: I love you, I hate you – recenzja książki

S. Lagerlöf – Skarb pana Arnego

Skarb pana ArnegoPowieść w konwencji realizmu fantastycznego pióra szwedzkiej pisarki, która jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, osnuta na kanwie prawdziwych wydarzeń. Pan Arne, luterański duchowny, został zamordowany w swoim domu wraz z rodziną i służbą. Był najbogatszym człowiekiem w okolicy, więc jego skarb stał się łakomym kąskiem. Z napadu ocalała jedynie córka pastora, która zdołała skryć się przed zabójcami. Historia cały czas trzyma w napięciu, a zimowa sceneria skutego lodem norweskiego wybrzeża potęguje nastrój grozy. Uwagę czytelnika przykuwa romantyczny wątek miłosny, uczucie między dwojgiem bohaterów od początku skazane na tragiczny finał.

Zobacz również: Cyberpunk 2077: Bez przypadku – recenzja książki. Przypadek? Nie sądzę

Pełną listę wrześniowych (i nie tylko) zapowiedzi znajdziecie pod tym linkiem: klik!


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Źródło: materiały prasowe (Media Rodzina)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Media Rodzina)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze