Czytelniczy wrzesień z wydawnictwem Agora

Powroty po wakacjach bywają trudne, ale dla wydawnictwa Agora jesień to czas wielu ciekawych literackich wydarzeń. Nowa książka Michelle Obamy, druga część serii Osmana, dziennikarskie przedwyborcze śledztwa czy powieść z Nagrodą Pulitzera. Zobaczcie, jakie książki ukażą się u nich we wrześniu!

R. Osman – Człowiek, który umarł dwa razy

Elizabeth Best, emerytowana agentka brytyjskiego wywiadu, właśnie dostała list. Nadawcą jest jej „stary przyjaciel” Marcus Carmichael. Problem w tym, że Marcus od 40 lat nie żyje, a Elizabeth sama znalazła jego zwłoki. Ten nieistotny detal nie przeszkadza staremu, dobremu Marcusowi oświadczyć, że właśnie przeprowadził się do Coopers Chase, luksusowego osiedla dla seniorów, w którym Elizabeth mieszka z mężem i grupką ekscentrycznych przyjaciół. Elizabeth wie, że prawdopodobnie ktoś wciąga ją w pułapkę… więc świetnie się składa, bo nic tak nie urozmaica popołudniowej herbatki jak śmiertelnie niebezpieczna intryga służb specjalnych. Zwłaszcza, gdy można w nią wplątać przyjaciół z Czwartkowego Klubu Zbrodni.

Zobacz również: Przemilczane. Polskie poetki, o których nie mówi się w szkole – recenzja książki. Przerwijmy milczenie!

A. Graca – Czarny Poniedziałek

Październik 2016, Kraków. Wczesnym rankiem po Czarnym Proteście znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Nikt nie widział jej śmierci, nikt nie słyszał krzyku. Ewa Zielińska popełniła samobójstwo, skacząc z ósmego piętra. Taką wersję przyjmuje prokurator prowadzący śledztwo, nie wierzy w nią jednak siostra zmarłej. Wydaje się, że Ewa coś ukrywała – pod maską ułożonej i profesjonalnej tłumaczki wiodła drugie, niebezpieczne życie. Aby dotrzeć do prawdy, Iga Bagińska, ekspolicjantka, która właśnie została prywatną detektywką, będzie musiała zagłębić się w świat kobiecej dominacji, zdrad, zazdrości i wybujałych ambicji. A wszystko to w cieniu kryzysu, jaki właśnie przechodzi jej własne małżeństwo.

Zobacz również: Zaginiony świat. Park Jurajski – recenzja książki

A. Gołda, K. Rygiel – Doppelganger. Sobowtór

Hans zjawia się w Strasburgu na przełomie lat 70. i 80. i wkracza w życie rodziny Steinerów jako odnaleziony po trzydziestu latach syn. Jego historia brzmi przekonująco: zaraz po wojnie został oddany w Polsce do adopcji i dopiero niedawno poznał prawdę o sobie. Dzięki protekcji wuja Hans znajduje pracę w Parlamencie Europejskim, zakochuje się i urządza sobie nowe wygodne życie. Siermiężny i opresyjny PRL wydaje się już tylko odległym wspomnieniem. Ale to właśnie tam i w tym samym czasie niejaki Jan Bitner z Gdańska dowiaduje się, że jako dziecko został adoptowany, a jego biologicznymi rodzicami byli radziecki oficer i Niemka, którą po wojnie wysiedlono z Polski. Równoległe życiorysy Hansa i Jana zaczynają zbliżać się do siebie, gdy pierwszy z nich prowadzi niebezpieczną wywiadowczą grę, a drugi odkrywając swoją tożsamość, staje się śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla swoje – go „sobowtóra”, ale i dla samego siebie.

Zobacz również: Remake. Apokalipsa popkultury – przedpremierowa recenzja książki

Pełną listę wrześniowych nowości wydawnictwa Agora znajdziecie tutaj: klik!


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl

Źródło: materiały prasowe (Agora)
Grafika główna: materiały promocyjne (Agora)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze