Humorystyczna piątka – filmy, które musisz obejrzeć przed walentynkami

Walentynki tuż za rogiem. Na pewno jak wszyscy zakochani macie już plany jak spędzić ten wyjątkowy dzień wraz ze swoją drugą połówką, ale czy na pewno jest on bezpieczny? Oto zestawienie pięciu filmów, które udowodni wam, że świętowanie Dnia św. Walentego może wymknąć się spod kontroli i zakończyć się niemałą tragedią.


1. Piknik pod Wiszącą Skałą (1975) reż. Peter Weir

piknik pod wiszaca skala
fot. kadr z filmu Piknik pod Wiszącą Skałą (1975)

Zobacz również: Humorystyczna piątka – filmy, które musisz obejrzeć przed wyjazdem na ferie zimowe

Aktualnie temperatury na zewnątrz nie zachęcają do pikników pod gołym niebem. Na pewno jednak znajdą się tacy, którzy planują spędzić dzień zakochanych w urokliwych okolicznościach przyrody. Piknik pod Wisząca Skalą może być zbawiennym seansem, dzięki któremu podczas walentynek nie przepadniecie bez śladu.

14 lutego 1900 roku. Grupa uczennic australijskiej szkoły dla dziewcząt wybiera się na piknik w pobliżu lokalnej atrakcji turystycznej – Wiszącej Skały. Cztery uczennice postanawiają wspiąć się na nią i przyjrzeć się jej z bliska. Na szczycie dochodzi do tajemniczego zdarzenia. Dziewczynki już stamtąd nie wracają, a poszukiwania nie przynoszą żadnych rezultatów. Po upływie tygodnia jedna z nich wraca, jednak nie pamięta co się z nią działo.

Jak się okazuje przyroda skrywa wiele tajemnic, których raczej nie warto odkrywać w dniu zakochanych. Jeśli Piknik pod Wisząca Skałą wciąż nie przekonał was do zmiany planów, to przynajmniej zachowajcie ostrożność. Kiedy na łonie natury zacznie ogarniać was senność, a w głowie przygrywać będzie wam fletnia Pana to znak, że trzeba jak najszybciej wracać do domu.


2. Hospital Massacre (1982) reż. Boaz Davidson

hospital massacre
fot. kadr z filmu Hospital Massacre (1982)

Zobacz również: Oryginalne planszówki – przegląd gier planszowych o wyjątkowo unikalnej tematyce #1

W dniu zakochanych często zapominamy o odrzuconych przez nas zalotnikach sprzed lat. Jak się okazuje to wielki błąd. Hospital Massacre pokaże wam, że zraniony adorator może zechcieć krwawo zemścić się za odrzucenie jego uczucia.

Młoda i atrakcyjna Susan Jeremy wybiera się w Dniu św. Walentego do szpitala w celu odebrania wyników badań. Zbliżając się do niego zostaje zauważona przez tajemniczą postać w oknie. Na miejscu okazuje się, że Susan musi poddać się kilkudniowej obserwacji lekarzy. Kobieta zaczyna dostrzegać mroczne tajemnice placówki. Ostatecznie dowiaduje się, że ktoś brutalnie morduje pacjentów oraz pracowników przy użyciu narzędzi medycznych. Susan domyśla się, że nie została zatrzymana w szpitalu przez przypadek.

Tak więc w walentynki miejcie się na baczności. Dobrze zastanówcie się czy w miejscach które planujecie tego dnia odwiedzić możecie spotkać odrzuconego adoratora. Wizyta w szpitalu powinna zdecydowanie poczekać. U weterynarza też.


3. Walentynki (2001) reż. Jamie Blanks

Walentynki
fot. kadr z filmu Walentynki (2001)

Zobacz również: Humorystyczna piątka – filmy, które uchronią cię przed nieoczekiwaną wizytą

Teraz coś o walentynkowych balach. Niestety podczas tego typu imprez możemy popełnić błąd, który może zaważyć o naszym życiu lub śmierci. Walentynki udowodnią, że nie warto drwić ze szpetnych kolegów szkolnych, bo kiedy dorosną mogą ubrać słodką maskę i spotkać się z wami po raz ostatni.

Pięć kobiet przyjaźni się od czasów szkoły. Przed laty na balu walentynkowym wystawiły na pośmiewisko szkolnego brzydala Jeremy’ego Meltona. Kiedy jedna z nich zostaje brutalnie zamordowana, pozostałe otrzymują tajemnicze walentynki z pogróżkami podpisane inicjałami JM. Od teraz rozpoczynają walkę o życie z żądnym zemsty mężczyzną.

Jeśli planujecie dożyć kolejnych walentynek – pod żadnym pozorem nie naśmiewajcie się z żadnego z uczestników balu. Niektórzy kompletnie nie mają poczucia humoru. Mogą mieć za to skłonności do bestialskiego wyrównywania rachunków.


4. Moja krwawa walentynka (1981) reż. George Mihalka

moja krwawa walentynka
fot. kadr z filmu Moja krwawa walentynka (1981)

Zobacz również: Przegląd retro platformówek 3D

Nawet jeśli podczas balu zakochanych nikogo nie obrazicie to wciąż nie zapewni wam to bezpieczeństwa. Moja krwawa walentynka pokazuje, że może znaleźć się ktoś, komu nie podoba się huczne celebrowanie tego dnia.

W niewielkim górniczym miasteczku trwają przygotowania do obchodów Dnia św. Walentego. Sielankę przerywa tajemnicze morderstwo, które przypomina działania seryjnego mordercy sprzed lat. Okazuje się, że ocalały z wypadku w kopalni górnik Harry Warden powrócił, aby zepsuć mieszkańcom święto zakochanych.

Przed walentynkami dobrze zorientować się czy ktoś w waszej okolicy nie utknął w kopalni, gdzie zjadł pozostałych uwięzionych towarzyszy. Może to być dla niego świetny pretekst do walentynkowej rzeźni.


5. Arszenik i stare koronki (1944) reż. Frank Capra

arszenik i stare koronki
fot. kadr z filmu Arszenik i stare koronki (1944)

Zobacz również: Humorystyczna piątka – filmy, które wspomogą twoją dietę

Największe zagrożenie związane z walentynkami? Niespodziewane zaręczyny i szybki ślub. Nie może być gorzej? Arszenik i stare koronki udowodnią, że może.

Ceniony krytyk teatralny – Mortimer Brewster postanawia poślubić uroczą Elaine. Radosną nowiną chce jak najszybciej podzielić się ze swoimi ukochanymi ciotkami. Okazuje się to być bardzo kiepskim pomysłem. Podczas odwiedzin Mortimer dowiaduje się, że jego ciotki trudnią się pewną dobroczynna działalnością. Mianowicie, podają starszym samotnym mężczyznom wino zatrute arszenikiem, po czym zakopują ich ciała w piwnicy.

Jeśli w dniu zakochanych pod wpływem upojenia miłością (i nie tylko) postanowicie się zaręczyć – zachowajcie tę nowinę dla siebie. Na pewno nie ogłaszajcie jej swojej rodzinie osobiście, gdyż przez przypadek możecie odkryć jej mroczną działalność charytatywną.

Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze