Druga części sezonu teatralnego jest zwykle mniej obfitująca w premiery musicalowe niż jesień. Mimo to zimowo- wiosenną porą teatry muzyczne nie próżnują. W przeglądzie znajdują się najważniejsze premiery musicali zapowiedzianych na pierwszą połowę 2024 roku. To druga część przeglądu, który możecie przejrzeć tutaj – Jesienne premiery musicalowe – przegląd
Mów mi Italiano!
Kujawsko – Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
reżyseria: Justyna Zar
premiera: 19 stycznia 2024
Mów mi Italiano! to spektakl w wykonaniu trójki wyjątkowych aktorów z muzyką na żywo. Artyści z włoskim temperamentem zagrają, zatańczą i zaśpiewają. Dlatego my będziemy zachwycać się włoskim „dolce vita”, śpiewać „volare”, tańczyć z „typowym Mariano-Italiano”, uciekać przed mafią na Vespie. A także być może dołożymy nieco ananasa na ich perfekcyjną pizzę…
Włosi twierdzą, że są wyjątkowi, a wszystko co „italiano” jest najlepsze: pogoda, jedzenie, architektura, sztuka, samochody, muzyka czy kawa. W konsekwencji najgorsze jest to, że nie sposób im zaprzeczyć… Bo czy ktoś jest w stanie oprzeć się tym urokliwym uliczkom, słonecznym plażom, wyśmienitej pizzy i Fiatowi 500, do którego mamy szczególny sentyment?
APOCALYPSING
Czarno na Białych
reżyseria: Arkadiusz Borzdyński
premiera: 20 stycznia 2024
Premiery musicalowe w drugiej części sezonu otwiera APOCALYPSING. To niezwykła opowieść oparta na muzyce legendarnego zespołu MUSE! Historia opowiada o przetrwaniu i sile ducha w obliczu apokaliptycznych wydarzeń, gdzie na próbę wystawione zostają ludzkie pragnienia! Za pomocą muzyki, tańca i emocjonującej historii chcemy przenieść naszych widzów w świat pełen napięcia, nadziei i inspiracji.
APOCALYPSING to amatorski spektakl teatralny, który jest niezwykłą opowieścią o przetrwaniu i siły ludzkiego ducha w obliczu apokaliptycznych wydarzeń.
WYPIÓR. Kiedy Mickiewicz został wampirem i zamieszkał przy placu Zbawiciela
Teatr Syrena
reżyseria: Jacek Jabrzyk
premiera: 03 lutego 2024
Warszawa. Ciche mieszkanie przy placu Zbawiciela z widokiem na ślad po spalonej tęczy. Co zmieni się w życiu zamieszkującej je pary, kiedy okaże się, że nie są w domu sami? Stryjek-patriota za czynsz i opłaty zostawił im nie tylko tandetne podróbki obrazów Beksińskiego, wypchane orły i sokoły, ale również… trupa w szafie. A raczej upiora. I to nie byle jakiego, bo samego Adama Mickiewicza! Jak życie w trójkącie wpłynie na relację Marty i Łukasza? Jak zmieni się Warszawa, której ulice przemierza wampir poszukujący krwi? Czego dowiemy się o Mickiewiczu, który już nie gra roli narodowego wieszcza, tylko zagląda w podejrzane miejsca na Nowogrodzkiej, przemyka pod osłoną nocy Nowym Światem i czai się na Polach Mokotowskich?
Zobacz także: Ten wampir nas ugryzł – wywiad z reżyserem spektaklu Wypiór Jackiem Jabrzykiem
Jednego serca
Teatr Muzyczny ROMA
reżyseria: Anna Sroka Hryń
premiera: 17 lutego 2024
Spektakl z piosenkami legendarnego Czesława Niemena reżyserowała będzie Anna Sroka Hryń. Sama w spektaklu Jednego serca mówi: Pomysł, aby sięgnąć po repertuar wielkiego Czesława Niemena zrodził się z mojego głębokiego szacunku dla Jego twórczości. Jako artysta wyprzedził czasy, w których żył. Sięgnęłam po utwory sztandarowe, ale również po mniej znane; obok Dziwny jest ten świat pojawią się również Moja ojczyzna, Począwszy od Kaina, Pielgrzym i tytułowy Jednego serca. Ten repertuar zabrzmi w wielogłosie pokolenia młodych aktorów i spotkanie Niemen – Młodzi Artyści – Widzowie będzie najważniejszym zdarzeniem. Jednego serca to powrót do „cudownych lat” dzieciństwa, do miejsc, w których budowanie relacji i wspólnota z drugim człowiekiem były czymś pierwszym i oczywistym. Nie zabraknie ważnych pytań na temat własnej tożsamości, wyborów, miejsca w świecie – oraz tęsknoty za czystym, prawdziwym uczuciem. Piosenki ułożą się w opowieść, która może stać się drogowskazem dla widza. Jednego serca to powrót do źródła.
Zobacz także: tik, tik… BUM! – recenzja spektaklu. Rób, a nie gadaj!
Chłopcy z Placu Broni
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
reżyseria: Wojciech Kościelniak
premiera: 23 marca 2024
Chłopcy z Placu Broni to opowieść, która już od ponad 100 lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach naszego Teatru zamieni się w pełnowymiarowy musical. Adaptacją powieści Ferenca Molnara i reżyserią spektaklu zajmie się prawdopodobnie najważniejszy musicalowy twórca w kraju: Wojciech Kościelniak. Do jego najsłynniejszych realizacji należą m.in. Hair, Lalka, Wiedźmin i Chłopi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Kombinat w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także najnowsza produkcja Teatru Capitol we Wrocławiu, czyli A statek płynie.
Jak będzie wyglądać historia Nemeczka, Boki i Czerwonych Koszul w ujęciu Wojciecha Kościelniaka i aktorów Teatru Kameralnego w Bydgoszczy? Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.
Strony: 1 2