Marcowe premiery wydawnictwa Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina właśnie udostępniło swoje marcowe zapowiedzi. Czego możemy od nich oczekiwać w tym miesiącu?

K. Gier – Niezapominajka. Tom I. Czego nie widać w świetle

Pierwszy tom nowej dylogii Kerstin Gier. Autorka Trylogii Czasu oraz Trylogii Snów powraca z nową, pełną magii i niebezpieczeństw historią. Quinn jest inteligentny, popularny i bardzo cool. Matilda to szara myszka i córka znienawidzonych i zdewociałych sąsiadów z naprzeciwka. Uwielbia powieści fantasy i zdecydowanie nie jest w typie Quinna. Ale pewnego dnia chłopak musi uciekać przed stworzeniami jak z koszmaru i ulega ciężkiemu wypadkowi, po którym zaczyna dostrzegać rzeczy nie z tego świata. Komu można się zwierzyć, kiedy posągi nagle zaczynają mówić koszmarnymi rymami, a czaszki wykrzywiają się w poufałym uśmiechu? Najlepiej dziewczynie z sąsiedztwa, która jest człowiekowi całkowicie obojętna. Quinn ani przez chwilę nie planował, że oboje z Matildą zostaną wciągnięci w magiczną przygodę pełną niebezpieczeństw. A już na pewno nie planował zakochać się na zabój…

Zobacz również: The Paper Dolls – recenzja książki. Toksyczne relacje na czasie

E. Scott – All In. Tom I. Serce ze szkła

To historia, po której nigdy nie będziecie gotowi na drugi tom. Książka, w której nie ma niczego udawanego: żadnego fake relationship, żadnego powierzchownego hate-to-love, żadnego nieprawdopodobnego plot twistu. W zamian za to, czytelnik otrzymuje historię dwojga ludzi, których relacja rozwija się powoli, boleśnie i prawdziwie. Kacey, gitarzystka frontmenka, jest utalentowana i charyzmatyczna. Otoczona tysiącami fanów żyje w samotności od koncertu do koncertu, powoli staczając się po równi pochyłej. Jonah, obdarzony talentem artysta, żyje w samotności, jaką potrafi znieść tylko ktoś naprawdę silny. Bo Jonah jest silny i gotowy na nieuniknione. Dla żadnego z nich to nie jest czas na nowy związek. Gdy jednak przydarza im się coś prawdziwego – coś, co wszystko zmienia, co przynosi ukojenie, daje szaleńczą radość i niewyobrażalny smutek, coś pięknego i kruchego jak szkło – czy warto wtedy oglądać się za siebie?

Zobacz również: Zabij mrok. Black Bird Academy – recenzja książki. Mamy Shadowhunters w domu

A. Ratajczak – Nuvole bianche. Białe chmury. Tom II

Media Rodzina marzecDoskonała kontynuacja historii Aimil oraz Alistaira. Wyśmienity romans historyczny Adrianny Ratajczak w sam raz dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen. Aimil ucieka. Przestraszona narastającym w niej uczuciem wraca do rodzinnego Glamis. Panująca w domu swoboda, sielankowa atmosfera oraz natłok codziennych obowiązków, za którymi tak tęskniła w Londynie, okazują się jednak niewystarczające, by stłumić tęsknotę za pewnym angielskim diukiem. Alistair zwykł dotrzymywać obietnic. Dlatego targany wątpliwościami, wyrusza w podróż do osnutego legendami szkockiego zamku, mając nadzieję, że prawdziwość jego uczucia oraz szczerość wystarczą, by zdobyć rękę wybranki serca oraz uznanie jej rodziny. W końcu nie wyobraża sobie przyszłości bez swojej szkockiej czarownicy. Niestety, tajemnice rodzinne oraz niedopowiedziane fakty, wybrzmiewają o wiele głośniej aniżeli nuty melodii wygrywanych w trakcie odbywających się spotkań towarzyskich. Czy upór i lęk przed przeszłością okażą się silniejsze od miłości? Czy na niebie wreszcie pojawią się tak długo wyczekiwane białe chmury?

Zobacz również: Love, Theoretically – recenzja książki. Najlepsza pozycja od Ali Hazelwood

J.K. Rowling – Harry Potter i Czara Ognia. Gryffindor

Media Rodzina marzecHarry Potter i Czara Ognia. Gryffindor to czwarty tom przygód młodego czarodzieja w edycji specjalnej – w kolorze wybranego domu i z barwionymi brzegami. Edycja specjalna w barwach Gryffindoru, który ceni męstwo, odwagę i determinację. Czwarty rok nauki Harry’ego w Hogwarcie jest pełen niezapomnianych postaci i wydarzeń tak ważnych dla domu Gryfonów, jak nieoczekiwany wybór Harry’ego do udziału w Turnieju Trójmagicznym i przeboje Hagrida związane ze sklątkami tylnowybuchowymi. W środku znajdziesz dodatkowe materiały dla najwierniejszych fanów i zachwycające ilustracje. Ich autorem jest laureat nagrody Kate Greenaway Medal, Levi Pinfold. Noś barwy swojego domu z dumą!

Zobacz również: Sokół – recenzja książki. Wszystkie winy przodków

A. Głowińska – Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw?

Media Rodzina marzec

Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw? to kolejna książeczka z uwielbianej przez dzieci serii! Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas – pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy! Kicia Kocia. Co się dzieje z placem zabaw? jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej małego braciszka. Dzieci uwielbiają te książeczki za wyraziste ilustracje, ciekawe przygody i bohaterów, z którymi najmłodsi czytelnicy mogą się łatwo utożsamić. Jeżeli lubicie Kicię Kocię, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję – w końcu w tą sympatyczną kotką nigdy nie jest nudno!

Zobacz również: Five Nights at Freddy’s. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa – recenzja książki

Te oraz inne zapowiedzi Media Rodziny możecie znaleźć pod tym linkiem: klik!


Źródło: materiały prasowe (Media Rodzina)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Media Rodzina)

 

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze