Najlepsze gry 2024 roku

Po zdecydowanie obfitym 2023 roku wchodzimy w rok 2024 od samego początku z solidną dawką jakościowych tytułów. Postanowiliśmy więc je zebrać do przysłowiowej kupy. Listę będziemy aktualizowali co miesiąc, umieszczając na niej pozycje, które naszym zdaniem najbardziej zasługują na uwagę ze wszystkich tegorocznych growych premier. Oto one – najlepsze gry 2024 roku!


Zobacz również:

Najlepsze komiksy 2024 roku

TOP10 – ulubione gry Rednacza Wdowika

Najlepsze filmy 2024 roku

Najlepsze seriale 2024 roku


STYCZEŃ


Prince of Persia: The Lost Crown

Otwieramy nasze zestawienie Najlepsze gry 2024 roku solidną pozycją od Ubisoftu. Prince of Persia The Lost Crown to zaskakująco udany powrót do serii. Decyzja o oparciu struktury gry na platformówce 2.5D okazała się strzałem w dziesiątkę. Dopracowany, bardzo responsywny gameplay, w połączeniu z odpowiednim balansem potrafi zapewnić wyzwanie oraz satysfakcję z gry na dobre kilkanaście godzin. Jest to zarówno godny następca kultowych odsłon serii, jak również solidny reprezentant gatunku metroidvanii.

Nasza ocena: 8


Enshrouded

Nowy reprezentant gatunku survivali zasilił steamowy katalog. Choć Enshrouded wyszło na razie dopiero we wczesnym dostępie, mnogość aktywności na całkiem pokaźnej mapie wystarczyłaby jako content dla nie jednej pełnoprawnej produkcji. Świat pełen magii jest ciekawie pomyślany, a tajemnica mgły spowijającej świat aż się prosi o wyjaśnienie. I choć zdarzają się problemy techniczne oraz interfejs miejscami wymagałby modernizacji, to wszystko wciąż da się usprawnić w ramach programu early access, z czego mam nadzieję twórcy skorzystają.

Nasza ocena: recenzja niebawem


Tekken 8

Najnowsza część Tekkena jest bardzo przystępna dla graczy, jednocześnie zachowując w sobie coś z ducha starszych odsłon. Oprawa graficzna jest wybitna i ogromnie dopracowana, dzięki czemu możemy dostrzec gamedevowy kunszt w najczystszej postaci. Z uwagi na obecność wielu trybów nie mamy również co narzekać na nudę, a każdy z graczy może dowolnie przebierać spośród całej talii trybów i wybierać te, które sprawiają mu najwięcej frajdy.

Nasza ocena: 9


Like a Dragon: Infinite Wealth

Ósma główna odsłona serii Yakuza to TPP turowy jRPG, podobnie jak jej poprzednik. Like a Dragon: Infinite Wealth przedstawia dwóch protagonistów serii. Ponownie w roli głównej występuje Ichiban Kasuga, obok poprzedniego głównego bohatera serii, Kazumy Kiryu, którzy oboje zostają wciągnięci w sieć nieoczekiwanych wydarzeń, zmuszeni do udania się w kolejną szaloną przygodę.

ocena społeczności na Metacritic: 8.6


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze gry 2024 roku na następnej stronie!


Strony: 1 2 3 4 5

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze