Najlepsze gry 2021 roku

Posucha? Przestój? Trochę chyba tak. Rok 2021 nie był najbardziej okazały w wielkie i głośne premiery, a tym bardziej w udane gry. Niemniej, wybraliśmy dla was najlepszych – naszym zdaniem – 20 tytułów, z którymi warto było się zapoznać w ubiegłych 12 miesiącach. Oto one – Najlepsze Gry 2021 roku!


Zobacz również:

Najlepsze filmy 2021 roku

Najlepsze gry na PlayStation 3

Najlepsze horrory w historii


Biomutant

Biomutant to zdecydowanie absorbujący akcyjniak. Wprawdzie potrzeba trochę zmiany perspektywy, żeby złapać wczutkę jako nieco starszy gracz, ale mi – mimo posiadania ćwierćwiecza na karku – grało się na PS4 bardzo przyjemnie i miałem czasem problem, żeby odkleić się od pada. Nasz bohater jest dokładnie taki, jakiego sobie go obmyślimy, a jego styl walki jest tak plastyczny, jak nam się tylko zamarzy. Walki to strzelaniny, machanie mieczem i rzucanie kulami ognia jednocześnie. Czegóż można chcieć więcej! (M. Rugała)


Chernobylite

Chernobylite to spore zaskoczenie tego roku. O grze słyszałem bardzo mało, a moje wyobrażenie co do gameplayu zwyczajnie nie zachęcało do sprawdzenia tytułu. Chernobylite to o dziwo produkcja z ciekawym pomysłem na siebie, który wciąga tym mocniej, im lepiej poznamy mechaniki gry. Polubiłem też dialogi (rosyjski dubbing robi klimat), nieoczywiste postacie, a także fabułę, która nieraz potrafi zaskoczyć. Gdyby tylko ta gra działa lepiej na konsolach… Może wersja na nowe generacje rozwiążę ten problem. Może. (M. Chrzczonowski)


Death’s Door

Zbieranie dusz umarłych i odbijanie zegarowej karty może czasem wydawać się monotonne, ale dla Kruka to przyzwoita praca. Atmosfera nieco się ożywia, gdy dusza, którą ma za zadanie dostarczyć, zostaje skradziona i trzeba wytropić zdesperowanego złodzieja w krainie nietkniętej przez śmierć — miejscu, gdzie stworzenia cieszą się witalnością znacznie dłużej niż powinny i nabrzmiewają chciwością i żądzą władzy. (Opis dystrybutora)


Diablo II Resurrected

Diablo II Resurrected to wniesienie pojęcia remake na kompletnie nowy poziom. Pierwszy raz miałem wrażenie, że gra niemalże symuluje doznania z rozgrywki jakie zapamiętałem sprzed lat. Do tej pory znamienne były zauważalne zmiany jakie spotykały odświeżane produkcje mające na celu je nieco uwspółcześnić. Tutaj mamy do czynienia z podejściem pełnym szacunku względem oryginału i próbie odtworzenia gry z jak najmniejszą ingerencją w jej strukturę. Ja to doceniam. Dzięki Vicarious Visions! (M. Sikorski)


Forza Horizon 5

Forza Horzion 5 to kolejna gra, która niestety nie znalazła miejsca pośród naszych pełnoprawnych recenzji, a szkoda, bo to właściwie jedyna sensowna ścigałka, która wyszła w 2021 roku. Ale, w zasadzie, ciężko powiedzieć coś sensownego na temat tej gry. Seria przez lata przyzwyczaiła nas do stałego, wysokiego poziomu i nie inaczej jest w tym wypadku. Sony może naprawdę pozazdrościć Microsoftowi posiadania w swych szeregach takiego tytułu. (K. Wdowik)

Kontynuuj czytanie rankingu Najlepsze Gry 2021 roku na następnej stronie

Strony: 1 2 3 4

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze