Najlepsze seriale 2022 roku

Rok 2022 przyniósł pokazał nam nowe sezony wielu znanych i lubianych seriali. W telewizji i serwisach streamingowych pojawiło się jednak również wiele nowych tytułów. Poniżej chcemy Wam zaprezentować nasze redakcyjne zestawienie najlepszych debiutujących produkcji serialowych. Wiele z nich jest wciąż produkowanych, a i kilka ciekawie zapowiadających się tytułów dopiero nadchodzi. W związku z tym poniższa lista będzie, oczywiście, na bieżąco aktualizowana! Przedstawiamy Najlepsze seriale 2022 roku.


Spodobało Ci się nasze zestawienie?
Zobacz również:

Najlepsze filmy 2022 roku
Najlepsze książki Vespera
Najlepsze gry 2022 roku
Najlepsze seriale Netflixa
Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Ród Smoka 

Serial opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron. Ród smoka to produkcja dużo bardziej statyczna, skupiająca się wokół rozmów, co z racji gatunku wielu widzom wyda się już nie do wybaczenia, zwłaszcza z racji poprzednika. W porównaniu do GoT widać tutaj również znacznie mniejszy rozmach.

Ród Smoka to serial bardzo różny, a jednocześnie bardzo podobny do Gry o tron. Nie da się nie zauważyć podobieństw, znajomych lokacji i licznych nawiązań. Główną różnicą jest dynamika. Gra o tron bombardowała widza szokującymi scenami pełnymi krwi, brutalności, okrucieństwa i seksu. Ród Smoka jednak jest znacznie subtelniejszy. Nie brakuje mocnych, brutalnych scen, jednak jest ich zdecydowanie niewiele w stosunku do tych poświęconych intrygom czy relacjom. Wizerunki smoków są różnorodne i wyjątkowe na swój sposób. Tempo uważam za odpowiednie, a scenariusz, poza małymi wyjątkami, dowozi. Nie znajdziecie tu jazdy bez trzymanki niepozwalającej odetchnąć, jednak jeśli lubicie kompleksowe podejście do postaci, skrupulatne podejście do relacji i powoli, choć konsekwentnie, budowane napięcie będziecie zadowoleni.


Czarny Ptak

Serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jimmy Keene, który właśnie rozpoczyna dziesięcioletnią odsiadkę, otrzymuje niezwykłą ofertę – jeśli zdoła zdobyć informacje od podejrzanego o zabójstwo Larry’ego Halla, będzie wolny. Wypełnienie tej misji staje się dla Jimmy’ego życiowym celem. Jednym z aktorów, występujących w serialu jest Ray Liotta, dla którego była to ostatnia rola przed śmiercią (oficjalny opis prod. telewizyjnej).


Tokyo Vice

Lata 90-te XX wieku. Amerykański dziennikarz, Jake Adelstein, przyjeżdża do Tokio by rozpocząć pracę dla jednej z największych japońskich gazet, gdzie rozpoczyna śledztwo w sprawie korupcji w tokijskiej policji i jej powiązań ze światem przestępczym. Serial jest luźno oparty na reportażach dziennikarza Jake’a Andersona o pracy policji w Tokio (oficjalny opis prod. telewizyjnej).


Rozdzielenie

Mark zarządza zespołem pracowników, których wspomnienia związane z pracą i życiem osobistym zostały rozdzielone w wyniku zabiegu. Gdy po pracy zjawia się w jego życiu tajemniczy kolega, Mark zaczyna stopniowo odkrywać prawdę na temat ich zawodów (oficjalny opis prod. telewizyjnej).


Wywiad z wampirem

Wywiad z wampirem, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid) – przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata – młodej Claudii (Bailey Bass) – sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia (oficjalny opis prod. telewizyjnej).


Wednesday

Legendarna rodzina Addamsów znów wraca na nasze ekrany. Tym razem możemy przyjrzeć się bliżej nastoletniej córce Morticii i Gomeza. I to oczami nie byle kogo, bo samego Tima Burtona. Nikt nie zrobiłby tego lepiej. Świetnie napisany scenariusz w połączeniu z efektowną scenografią, barwnymi i czarno-białymi kostiumami, idealnie dobraną muzyką i ciekawym montażem – to w dużym skrócie strona techniczna tej produkcji. Serial jest wciągający. Mam wrażenie, że Wednesday mówi to, co każdy z nas myśli w analogicznych sytuacjach, tylko boi się powiedzieć to na głos. Jej ostry, mocno ironiczny i do bólu prawdziwy (choć pozornie niezamierzony) humor jest perełką. To królowa ciętej riposty. Warto również uważnie oglądać ze względu na easter eggi – małe elementy, nawiązujące do elementów spoza tego uniwersum.


Stary człowiek

Dan Chase odszedł wiele lat temu z CIA i od tego czasu żył na uboczu. Kiedy pojawia się zabójca, który próbuje zamordować Chase’a, stary agent przekonuje się, że aby mieć przyszłość, musi uporządkować swoją przeszłość. Świetne kreacje Jeffa Bridgesa oraz Jona Lithgowa oraz rewelacyjnie zbudowany klimat. Niby kolejna opowieść o ściganym emerytowanym agencie, jednak w dużo lepszym, i bardziej realistycznym stylu (oficjalny opis prod. telewizyjnej).


Nocne niebo 

Emerytowane małżeństwo Irene i Franklina Yorków skrywa pewną tajemnicę: zakopaną na podwórku komnatę, która w cudowny sposób prowadzi do dziwnej, opuszczonej planety. Kiedy przyjeżdża enigmatyczny młody człowiek, spokojne życie Yorków zostaje zakłócone, a komnata, którą tak dobrze znali, okazuje się czymś więcej, niż sobie wyobrażali (oficjalny opis prod. telewizyjnej).

Strony: 1 2 3 4

Anna Paczkowska

Fanka dobrych (i niedobrych) seriali, wciągających książek, podcastów i płatków podusiaków (najpierw płatki, potem mleko!). Miłośniczka zwierząt, animacji i kdram. Wieczna nastolatka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze