FEST Festival 2023 ogłosił kolejnych 30 artystów, których usłyszymy na Kręgach Tanecznych

Kto zapewni Wam dziesiątki godzin muzycznej ekstazy podczas występów na Kręgach Tanecznych? Świeżo dodane do line-upu nazwiska znajdziecie poniżej, ale już teraz zdradzamy, że na FEST Festival 2023 wystąpią m.in.: HI-LO, Cristobal Pesce, Perc, Stavroz, Jan Oberlaender, Mira b2b Chris Schwarzwälder, Rodriguez Jr., AMÉMÉ, oraz Caleesi & Sarah Kreis!

4 noce w rytmie najlepszej tanecznej muzyki (a w wypadku Edenu aż 5!) – to podstawa Kręgów Tanecznych. Integralnej części FEST Festival 2023, która co roku rozgrzewa dziesiątki tysięcy festiwalowiczek i festiwalowiczów. Mamy dla Was aż 30 nazwisk, które zasilą 4 z 5 scen tej szalonej machiny. Wcześniej line-up tej utopijnej krainy otworzyli m.in.: Sam Paganini, Len Faki, Layton Giordani, Erol Alkan, Christian Löffler, Richy Ahmed, Skream czy Kalte Liebe. Poniżej znajdziecie personalia artystek i artystów, których zobaczycie w malowniczych zakamarkach Parku Śląskiego.


EDEN
LINE-UP


Ten rajski ogród nie bez powodu jest sygnowany nazwą festiwalu Wisłoujście, który słynie z eklektycznego miksu elektroniki wypełniającego zjawiskową przestrzeń gdańskiej twierdzy i okalającej ją natury. Grający za dnia i w nocy od środy do niedzieli EDEN przyciągnie Was miksem house’u, orientalnych dźwięków, downtempo, deep house’u i disco. Tutaj praktykujemy aktywny wypoczynek!

Belgijski Stavroz pierwotnie był kolektywem DJ-skim, ale z biegiem czasu zamienił się w pełnoprawny zespół sprawnie mieszający syntetyczne brzmienia z organicznym instrumentarium. Melancholijna dramaturgia ich brzmienia sprawdziła się już na scenach Coachelli, Pukkelpop czy Fusion. Ich singiel „Gold Town” znalazł się z kolei na soundtracku gry GTA V. Liczymy, że kwartet z Flandrii przywiezie do nas magię, którą zaprezentował na swoim słynnym występie nagranym dla Cercle.

Zobacz również: Miley Cyrus – Endless Summer Vacation – recenzja płyty

Mira i Chris Schwarzwälder to duet DJ-ski i producencki, który przez lata stał się solidną firmą na scenie space disco, progresywnego house’u i tropikalnych brzmień. Z ich usług remikserskich korzystali m.in. Monolink czy Jacob Groening.

Rezydujący na Brooklynie AMÉMÉ jest założycielem interdyscyplinarnego kolektywu One Tribe. Posiadający benińskie korzenie muzyk i DJ wplata w swoją, opartą na house’owej bazie, muzykę mnóstwo inspiracji tradycyjnymi afrykańskimi dźwiękami. Ma na koncie współpracę m.in. z Jamiem Jonesem czy Janem Blomqvistem.

Rezydentki berlińskiego Kater Blau, Caleesi & Sarah Kreis, gościły m.in. na Burning Man, Garbiczu czy Fusion. Najczęściej grają pulsujący house z orientalnymi elementami, ale lubią także testować swoją publiczność zagłębiając się także w rejony downtempo.

Zobacz również: 2020 – club2020 – recenzja płyty

Grający hybrydowe sety Rodriguez Jr. to prawdziwy „DJ’s DJ” – uznany w środowisku fachowiec specjalizujący się w dynamicznym, skrzącym się housie. Ma na koncie oficjalne remiksy numerów Röyksopp, Booka Shade, Stephana Bodzina czy Timo Maasa. Jego specjalnością są jednak występy na żywo, w trakcie których korzysta z vintage’owych syntezatorów.

Pochodzący z Marsylii Rafael Cerato wydawał swoje produkcje m.in. w takich oficynach jak: Stil Vor Talent, Diynamic, Systematic czy Eklektisch. W tej chwili koncentruje się z kolei na własnej wytwórni – Ritual. Specjalnością Francuza jest mroczne disco przefiltrowane przez industrialne dźwięki.

Jan Oberlaender to prawdziwy DJ-ski maestro, w którego setach przecinają się house, disco oraz przestrzenne, bardziej kontemplacyjne dźwięki. Niemiec jest specjalistą od długich, trwających do rana setów i praktykuje maksymę, według której wszyscy „wyśpimy się po śmierci”.

Zobacz również: The Luka State – More Than This – recenzja płyty

Eden odwiedzą także stali bywalcy stołecznej Smolnej – Cocolino. Uznani na ogólnopolskiej scenie selektorzy, którzy – podążając tropem marki, która zainspirowała nazwę kolektywu – swoimi setami piorą duchowe brudy.

Pochodząca z Krakowa Charlie to jedna z ważniejszych postaci klubowej sceny Grodu Kraka. Uzdolniona DJ-ka i producentka jest inicjatorką cyklu imprez Szum, który skupia się na brzmieniach wave’owych i acidowych, ale nie boi się też chociażby italo disco.

Nie może też zabraknąć posiadaczy dwóch najbardziej szeleszczących ksywek w Polsce. Pysh i Sincz zagrają w formule B2B, by dostarczyć hipnotyzujący, ale równocześnie niezwykle melodyjny strumień dźwięków.

Zobacz również:

Początkowo rozwijający skrzydła w Katowicach Holly Molly rozpoczynał od poruszania się w świecie minimal techno, ale stopniowo zaczął poszerzać swój twórczy wachlarz o dźwięki rodem z orientu czy brytyjskiego undergroundu. W jego setach można się spodziewać wszystkiego, a w zasadzie wszystkiego dobrego.

Wydający w wytwórniach Zerothree, Afterglow czy Melody Of The Soul, Rafa’El może się także pochwalić wsparciem takich tuzów jak Above & Beyond, Nick Warren czy Eelke Kleijn. W swoim melodyjnym podejściu stawia przede wszystkim na emocjonalny wymiar swojej muzyki.

Addy-Z ma na koncie wydawnictwa dla Suprematic Sounds, Recovery Collective czy Spekulla Records. Półtorej dekady na scenie pozwoliło mu stać się jednym z filarów śląskiej sceny klubowej. Obecnie specjalizuje się w deep house’owych i progresywnych brzmieniach.

Zobacz również: Bovska – Dzika – recenzja płyty

Współzałożycielka Radia Kapitał oraz kolektywu FLAUTA i rezydentka stołecznej Jasnej 1, daisy cutter zagra z kolei na scenie Eden b2b z naked relaxing – stałym bywalcem poznańskiego Projekt LAB, który preferuje szybsze tempa i brudne brzmienia.


SMOLNA
LINE-UP


Warszawski klub Smolna to już światowa marka na scenie techno. A nazwany tak samo Krąg Taneczny na czas trwania FEST Festivalu zamienia się w jego filię – świątynie współczesnego techno, w której najlepsze nagłośnienie oraz imponująca oprawa świetlna pomogą Wam dosięgnąć absolutu.

Występ króla future house’u Olivera Heldensa potwierdzaliśmy już przy wcześniejszych ogłoszeniach FEST Festivalu. Ale Holender pojawi się także ze swoim alter ego na scenie Smolnej.  HI-LO to dla artysty wehikuł do uwalniania mroczniejszych instynktów i  eksplorowania świata techno. Jego niedawny, wyprzedany występ w warszawskiej Pradze Centrum przejechał niczym walec po prawobrzeżnej części stolicy. Nie inaczej będzie w Parku Śląskim.

Zobacz również: Bovska – Release Party Dzika – relacja z koncertu

Pochodzący z Newcastle Cristoph pierwsze szlify na scenie praktykował pod okiem Hot Since 82. Jego potężne, transowe brzmienie gościło już na m.in. na Tomorrowland, Parklife, Creamfields czy Ultra Miami. Teraz pora, by podbił Kręgi Taneczne.

Wywodzący się z Paryża Joachim Pastor jest jednym ze współzałożycieli labelu Hungry Music. Francuz jest przede wszystkim znany z live actów wypełnionych skrzącymi się, syntezatorowymi dźwiękami.


ASTRAL
LINE-UP


Otwieramy portal, który prowadzi wprost do kosmosu. Astral to imperium nowoczesnego trance’u, w którym będą królować imponujące dekoracje oraz muzyka, która wystrzeli wszystkich na orbitę. Zalecamy zapiąć pasy i trzymać się mocno.

Cristobal Pesce zasłużył sobie na miano poster boya współczesnego psytrance’u i uptempo. Pochodzący z Chile DJ i producent nie stroni od audialnego hardcore’u i słynie z niszczycielskich, anarchistycznych setów. Jego muzyka nie jest jednak jedynie wyrazem agresji. Zawiera w sobie także mnóstwo humoru i łatwej do odkrycia melodyjności.

Zobacz również:

Wydająca pod egidą Lobster Theremin, CAIVA na nowo odkrywa przed masami brzmienie hard trance’u. W swoich oryginalnych produkcjach do szaleńczego tempa dodaje także własne, niekonwencjonalnie podane wokale.

Najlepsza zabawa to szybka zabawa. Tak przynajmniej głosi motto, którym posługuje się DJ Traytex. Rezydujący w Berlinie producent i remikser posługuje się ambientowymi plamami, z których wyłaniają się dynamiczne, trance’owe kompozycje – pełne nostalgicznych emocji, ale równocześnie idealnie sprawdzające się na parkiecie.

Zobacz również: Kali Uchis – Red Moon in Venus – recenzja płyty

Naturę muzyki Multifun najlepiej oddaje jej pseudonim. Niemiecka DJ-ka posługuje się paletą brzmień typowych dla sceny Astral, ale dorzuca do niej także elementy happy hardcore’u i breakbeatu. Mimo zaledwie 4-letniego stażu na scenie, Multifun już stała się ważną postacią berlińskiej sceny.

Śląski duet Penera gra kwaśno i szybko. Założyciele labelu POTOP nie uznają żadnych limitów prędkości i wrzucają do jednego gara jungle, breakbeaty oraz electro. Mają na koncie występy na platformach HÖR i Boiler Room.


DARK
LINE-UP


W 2022 r. jeden z Kręgów oddaliśmy we władanie paryskiego Possession. Mimo zawieszenia działalności przez kolektyw, kontynuujemy eksplorację świata dark techno w industrialnej odsłonie. DARK to także projekt kuratorski, w którym uznane marki będą przejmować tę przestrzeń na jeden wieczór, by pokazać swoją wizję undergroundowego clubbingu.

Perc to młot pneumatyczny sceny techno. Mistrz industrialnego, acidowego brzmienia, który jest znany z braku litości dla bębenków usznych swojej publiki, ale jej wytrzymałość wynagradza nienaganną selekcją najlepszego piwnicznego, rave’owego oldschoolu.

Zobacz również: Half Alive – Conditions of a Punk – relacja z koncertu w Warszawie

Wychowany na przedmieściach Rotterdamu Dyen od małego był wyeksponowany na gabberowe brzmienia. Inspirację tę pociągnął jednak w mroczniejszą, jeszcze bardziej ekstremalną stronę i opatentował brzmienie przeznaczone dla najtwardszych raverów i raverek.

Reprezentujący kontrkulturowy, queerowy kolektyw GEGEN BERLIN Mar/us gra bezkompromisowe, fizyczne hard techno. Urodzony w Rumunii, wychowany we Włoszech i mieszkający w Niemczech DJ od niedawna wypuszcza także własne produkcje w labelu prowadzonym przez GEGEN.

Do tego samego kolektywu należy także Samantha Togni – świetnie odnajdująca się w świecie łomoczącego, kwasowego techno. Utalentowana selektorka prowadzi także platformę Boudica, która ma na celu zwiększenie widoczności kobiet, osób transpłciowych i niebinarnych w środowisku muzycznym.

Zobacz również: Najlepsze albumy 2023 roku

Działający w Madrycie Dexphase to filar Blackworks – najaktywniejszego, skoncentrowanego na hard techno, promotora i labelu na Półwyspie Iberyjskim. Mimo ledwie 4 lat istnienia, prowadzona przez DJ-a marka stopniowo podbija kolejne europejskie państwa i ciągle rośnie w siłę.

Kolejnym reprezentantem Blackworks w naszym line-upie jest wywodzący się z Argentyny Skryption. DJ i producent dzielił scenę chociażby z 999999999, Shlømo, Kobosilem czy Paulą Temple. Raczej ciężko o lepszą rekomendację.

Truant i Vitcat to postaci, które łatwo skojarzyć z warszawskim klubem Smolna, w którym mają status rezydentów. Ale na potrzeby tegorocznej odsłony Kręgów Tanecznych zagrają b2b właśnie na scenie Dark, by móc pozwolić sobie na granie w najmroczniejszej, najcięższej odsłonie.


FEST Festival po raz kolejny chce uczynić Wasze lato najlepszym z możliwych. Podczas 4. edycji wydarzenia – pomiędzy 9 a 13 sierpnia – usłyszycie m.in.: The Chemical Brothers, M83, Sofi Tukker, Yung Lean, 070 Shake,  Yungblud, Bonobo, Ben Böhmer live, Blossoms, Oliver Heldens, Two Feet, Crystal Fighters, Apashe z orkiestrą, Calum Scott, Vito Bambino, Giant Rooks, OKI oraz wielu innych. Mamy nadzieję, że widzimy się w najlepszym – czyli Waszym – towarzystwie!

Bilety na FEST Festival 2023 w puli REGULAR TIX są dostępne na stronie www.festfestival.pl oraz Going. Radzimy się spieszyć! Pula REGULAR nie jest nieskończona!

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze