Popkowy Poradnik Prezentowy, czyli jakie popkulturowe prezenty sprawić bliskim pod choinkę?


GRY


Najlepsza gra tego roku – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda zawsze przodowała w dawaniu graczom prawdziwego poczucia przygody i przez dziesięciolecia seria stała się ostoją gatunku. Nie inaczej jest i teraz. Tears of the Kingdom to prawdziwe mistrzostwo od Nintendo. Niezwykła gra i kolejny system-seller na Switcha, z którym powinien zapoznać się każdy miłośnik gier video!


Powrót pająka Marvel’s Spider-Man 2

Recenzja Marvel’s Spider-Man 2 nie należała do najłatwiejszych zadań. Gra to bezpośrednia kontynuacja znanej nam historii, która zdobyła serca fanów w 2018 roku. Kiedy u nas minęło 5 lat, w grze upłynęło zaledwie 9 miesięcy. Peter z MJ wrócili z Symkarii i starają się ułożyć sobie życie po walce Demonami i z Oddechem Diabła. Podobnie Miles, który wciąż uczy się jak to jest być bohaterem. Nie jest to łatwe, gdyż dawne rany związane z zabójstwem jego ojca nie pozwalają mu pójść dalej. Tymczasem w mieście pojawiają się tajemniczy łowcy wraz z Kravenem na czele. Nie jest to koniec nowości, gdyż do repertuaru znajomych Petera powraca jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Harry.


Diabolo wieczne żywe – Diablo IV

Diablo IV to przykład gry świetnej, ale nie pozbawionej wad. Na plus wybija się tu świetna fabuła, której trzonem jest postać Lillith, Córy Nienawiści, mroczny świat pełny gęstego, krwistego klimatu, czy nowość w postaci skalowania poziomu świata gry. Szkoda jedynie, że twórcy nie połasili się na więcej elementów odświeżających. Nadszedł czas na zmiany, bo ta formuła już się wyczerpała.


Remake idealny – Resident Evil 4

Niestety, nie mieliśmy okazji zrecenzować RE4, niemniej zapoznaliśmy się z tym tytułem i musiał on się znaleźć na naszej liście najlepsze gry 2023 roku! Resident Evil 4, legendarny survival horror z roku 2005 zostaje całkowicie odświeżony w tym remake’u stworzonym od podstaw. Sześć lat po wydarzeniach z Resident Evil 2, ocalały z Raccoon City Leon Kennedy zostaje wysłany do leżącej na uboczu europejskiej wioski, aby zbadać zniknięcie córki prezydenta USA. To, co tam odkrywa, nie przypomina niczego, z czym mierzył się dotąd.


Dla fanów soulslike’ów Lies of P

Zainspirowany znaną historią Pinokia, Lies of P to gra akcji w stylu souls, osadzona w mrocznym świecie Belle Époque Jako marionetka P, gracze muszą przedrzeć się przez ulice zrujnowanego miasta Krat, tworząc broń ze znalezionych materiałów i wchodząc w interakcje z pozostałymi nielicznymi, którym udało się przetrwać w tym piekle.


Wyścigi, jakich mało – Forza Motorstorm

Forza Motorsport to bez wątpienia udany restart serii. Nowe rozwiązania, nowe technologie i dużo przestrzeni na rynku samochodówek – to kombinacja, która musiała się udać. Tytuł jest stabilny, łatwy w odbiorze, przejrzysty i niesamowicie grywalny. Na pewno będę miał okazję przepalić jeszcze wielkie ilości gumy, szczególnie że zapowiadane są dalsze aktualizacje. Jeśli szukasz samochodów pod pada, lub „entry-level” zabawy w simracing – polecam.


Podróż po galaktyce z twórcami Fallouta i Skyrima – Starfield

W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż, podczas której odnajdziesz rozwiązanie największej tajemnicy ludzkości.


Nowy level gier rytmicznych – Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush trochę skojarzyło mi się z grą Concrete Genie. Obie te gry w zasadzie pojawiły się znikąd, żadna z nich nie oferuje epickich przygód na setki godzin czy wartkiej akcji rodem z bestsellerów jak CoD czy Assassin’s Creed, a jednak cechuje je wysoka jakość i masa, MASA funu płynąca z rozgrywki. Potrzebujemy więcej takich małych, wielkich tytułów. Niesamowicie miłe zaskoczenie zaraz na początku roku – oby więcej takich niespodzianek!


Świat Herberta spotyka strategię – Dune: Spice Wars

Dune: Spice Wars to inteligentna, wielopoziomowa oraz wymagająca gra strategiczna, która przekłada istotę tego, co w RTS i 4X najważniejsze, przekładając to na lore Diuny. Od pierwszych chwil czuć tu szacunek do prozy Herberta oraz wnikliwe zrozumienie jego zapisków. Tempo gry jest doskonałe a Arrakis piękne.

Kontynuuj czytanie naszego poradnika prezentowego na następnej stronie!

Jakie prezenty pod choinkę sprawić bliskim?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze