Najlepsze filmy 2024 roku

Witamy wiosnę, a wraz z nią nowe filmowe premiery! Nie wiesz, na jakie kinowe produkcje wybrać się w 2024? W takim razie śpieszmy z pomocą. Oto aktualizowana co miesiąc lista najlepszych filmów 2024 roku według Popkulturowców. Zapraszamy!


Zobacz również:

Najlepsze filmy 2023 roku

Najlepsze parodie filmowe

Jack Nicholson – najlepsze role

Najlepsze bajki Disneya

Najlepsze filmy lat 90-tych


Styczeń


Chłopiec i czapla

Najnowszy film studia Ghibli to dzieło wzruszające, bardzo czułe i ujmujące. Ze skupieniem śledzimy starania Mahito, który pragnie odzyskać matkę, a tym samym i poczucie bezpieczeństwa oraz domowego ciepła. Finał zaś, choć nie jest zaskakujący, idealnie zamyka tę historię. Jednocześnie mam jednak nieodparte wrażenie, iż najnowsze dzieło Miyazakiego stworzono po to, by stanowiło koniec dla jego twórczości. Jeśli w istocie tak jest, to Chłopiec i czapla stanowi mocne ostatnie słowo mistrza, które będzie rezonować jeszcze przez wiele lat.

Nasza ocena: 8/10


Totem

Totem to poruszający obraz traktujący o życiu oraz rodzinie. Reżyserka z dbałością oraz czułością zawarła na ekranie wszechświat, którego centrum jest mała, pogubiona dziewczynka. Przez to, jak poprowadzono tę historię, wszystko, co odczuwa Sol, dotyka również nas, dotykając naszej empatycznej strony. To właśnie te zalewające nas uczucia sprawiają, że wrażenia po seansie pozostają z nami na długo.

Nasza ocena: 8.5/10


Maboroshi 

Maboroshi to prawdziwie wzruszająca historia i zarazem fascynujący pomysł przenikających się wzajemnie alternatywnych rzeczywistości. Choć konstrukcja świata jest miejscami przesadnie skomplikowana, historie bohaterów są odpowiednio angażujące, by skupić się właśnie na nich. Te z kolei dostarczają mnóstwa materiału do refleksji nad własnym życiem i odpowiedzenia sobie samemu na pytanie: co to znaczy żyć naprawdę?

Nasza ocena: 8/10


Przesilenie zimowe

Przesilenie zimowe z miejsca stało się kultowym filmem świątecznym. Nie dlatego że w tle pojawia się choinka kilka razy, a bohaterowie idą na łyżwy, ale dlatego, że twórcom udaje się perfekcyjnie uchwycić klimat towarzyszący świętom Bożego Narodzenia. Nie umacnia wiary w świąteczne tradycje, zamiast tego oferuje refleksję nad powszechnie wyznawanymi wartościami i przedłożenie empatii nad dobra materialne. Dla każdego z nas jest to z reguły czas radości, troski o bliskich i wzajemnego wsparcia. A ponieważ te postawy powinny towarzyszyć nam wszystkim przez cały rok, to niech to skromne dzieło przypomina nam o tym jak najczęściej.

Nasza ocena: 9.5/10


Kos 

Kos jest produkcją ciekawą i jest to na pewno powiew świeżości w polskim kinie. Niesamowicie cieszy mnie fakt, że nasi rodzimi twórcy coraz częściej bawią się gatunkami i eksperymentują. Jednak nie do końca rozumiem te ogromne zachwyty nad Kosem. Owszem, jest to świetny produkt, który zapewni rozrywkę, dostarczy emocji i zburzy mity związane ze szlachtą. Nie jest to jednak dla mnie film przełomowy.

Nasza ocena: 7.5/10

Strony: 1 2 3 4 5 6

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze