Październikowe nowości od Media Rodzina

Październik to idealny czas na zostanie w domu pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką. Co dobrego przygotowało dla nas Wydawnictwo Media Rodzina?

J.K. Rowling – Harry Potter. Święta w Hogwarcie

media rodzina„Zbliżało się Boże Narodzenie. Pewnego ranka w połowie grudnia Hogwart obudził się pokryty grubą warstwą śniegu”. Tymi słowami zaczyna się dwunasty rozdział książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny o pierwszych świętach Harry’ego w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Pięknie udekorowana Wielka Sala z dwunastoma jodłami, przytulne wieczory w Pokoju Wspólnym Gryffindoru, radość z prezentów, pyszne świąteczne potrawy, czarodziejskie niespodzianki — to wszystko składa się na pełne ciepła, przyjaźni i magii święta, które Harry zapamięta na zawsze. Tekst pochodzi z powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny, ukochanej książki wszech czasów. Ten zjawiskowo zilustrowany przez Ziyi Gao picture book jest idealny do wspólnego, rodzinnego świętowania.

Zobacz również: Chwała Portugalii – recenzja książki. Krytyka kraju zaufania, uczciwości i honoru

Kristina Ohlsson – Diabelski młyn

media rodzinaW nowym domu Heidi dzieją się dziwne rzeczy. Robotnik zburzył jedną ze ścian jej sypialni, a pod podłogą znalazł stary dziecięcy bucik i zabawkę. Co noc szaleje straszliwa burza, a Heidi słyszy, jak ktoś skrada się do pokoju obok niej, kiedy śpi. Na szczęście latem do miasteczka przyjechało diabelskie koło. Jego właścicielem jest miły Bill, który wprowadza się do pokoju gościnnego w domu Heidi. Ale coś jest nie tak. Wkrótce Heidi zdaje sobie sprawę, że w domu, w którym mieszka, wydarzyło się coś przerażającego. Coś, co może się zdarzyć ponownie. Diabelski młyn to niezależna opowieść i pierwszy tom nowej trylogii szwedzkiej pisarki Kristiny Ohlsson, znanej z powieści Szklane dzieci.

 

Zobacz również: Magiczny świat Słowian – recenzja książki. Śladami przodków

J.J. Arcanjo – Akademia Crookhaven. Tom III. Sekret Maravela

media rodzinaTrzeci tom serii o sekretnej szkole, która uczy złych uczynków, by pewnego dnia jej absolwenci mogli dzięki temu działać dla dobra świata. Rozpoczyna się trzeci rok nauki Gabriela w szkole oszustów Crookhaven. Gabriel i jego przyjaciele muszą nie tylko dokonać zwyczajowego włamania, tym razem do domu na pobliskiej wyspie, i zaliczyć nowe trudne zajęcia, ale i podjąć nowe wyzwanie: unieszkodliwić Bezimiennych. To absolutnie najgorszy rodzaj przestępców – kradną, oszukują i porywają dla własnej korzyści, a nie dla dobra świata. Wszyscy z ekipy Gabriela mają osobiste powody, by rozprawić się z Bezimiennymi, ale jak grupka nastolatków zdoła stawić czoło najpotężniejszej grupie kryminalistów? Na szczęście coś w Crookhaven może im pomóc – tyle tylko, że najpierw trzeba to znaleźć…

 

Zobacz również: Frostpunk. Antologia – recenzja książki. 4 twarze Frostlandu

Jennifer Lynn Barnes – The Naturals. Tom II. Piramida strachu

media rodzinaTrzy kasyna. Trzy ciała. Trzy dni. Trzeci tom bestsellerowej serii The Naturals – idealny dla tych, którzy kochają zagadki i seriale kryminalne. Po serii brutalnych morderstw w Las Vegas naturalsi zostają wezwani do pomocy przy śledztwie. Ofiary zamordowano w miejscach publicznych, a każdej wytatuowano na nadgarstku ciąg cyfr układający się w tajemniczy szyfr. Niestety sprawcy nie widać na żadnych nagraniach z monitoringu. Im bliżej rozwiązania zagadki, tym trudniej i niebezpieczniej. Tymczasem Cassie boryka się z równie niebezpieczną i bolesną tajemnicą – pojawiają się nowe okoliczności dotyczące morderstwa jej matki i szansa na przełom w śledztwie. Naturalsi staną w obliczu niemożliwej tezy – i niemożliwego wyboru.

 

Zobacz również: Szesnaście na Bourbon – recenzja książki. Długa podróż

Jennifer Lynn Barnes – The Grandest Game. Największa gra

media rodzinaSiedem biletów, wyspa marzeń i szans życia. Witaj w największej grze – corocznym konkursie organizowanym przez miliarderkę Avery Grambs i czterech braci Hawthorne. Przepustką do udziału jest jeden z siedmiu złotych biletów. Stawką są miliony dolarów, więc siedmioro graczy nie zawaha się przed niczym. Jednym chodzi o pieniądze. Innym o władzę. A jeszcze inni mają swoje powody. Jednak w miarę jak napięcie rośnie, a wyzwania doprowadzają graczy do granic możliwości – fizycznych, psychicznych i emocjonalnych – szybko staje się jasne, że nie wszyscy grają zgodnie z zasadami. Pierwszy tom nowej serii z uniwersum The Inheritance Games.

 

Zobacz również: Dziewczyna z wrzosowisk – recenzja książki. Po prostu idealna

Anna Benning – Mroczne Sigile. Czego pragnie magia

media rodzinaPierwszy tom zapierającej dech w piersiach trylogii autorki Vortexu, Anny Benning. Oni dali nam magię, my oddaliśmy im wszystko… Dawniej magia istniała tylko w wyobraźni, była tajemniczą siłą, która czyniła cuda. Ale magia taka nie jest. Rayne wie o tym lepiej niż ktokolwiek. Prawdziwa magia jest mroczna i niebezpieczna, a jednocześnie wydaje się jedyną szansą na przetrwanie w biednych dzielnicach Londynu. Za pomocą tajemniczych artefaktów – sigili – dziewczyna może wykorzystywać działanie mieniącej się błękitem substancji… i dzięki niej walczyć. Lecz kiedy magia wymyka się spod kontroli, Rayne jest w stanie pomóc tylko jednej osobie – pewnemu chłopakowi. On, władca najpotężniejszych sigili świata, stawia ją przed wyborem: albo magia płynąca w jej żyłach pozbawi ją życia, albo zwiąże to życie z Mrocznymi Sigilami. Już na zawsze.

Zobacz również: Licencja na czarowanie – recenzja książki. Czego nie robić na magicznym egzaminie?

Suzanne Collins – Igrzyska Śmierci (wydanie ilustrowane)

media rodzinaEkskluzywne wydanie Igrzysk śmierci, kultowej i jednej z najważniejszych powieści młodzieżowych ostatnich czasów. Opowieść o wojnie, dorastaniu i odpowiedzialności, miłości i buncie od lat porusza i prowokuje do przemyśleń. Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Polega ona na tym, że raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia. Muszą oni wziąć udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Najnowsze wydanie niezwykłymi ilustracjami wzbogacił światowej sławy artysta Nico Delort.

Zobacz również: The Prison Healer. Złota klatka – recenzja książki. Zgodnie z przewidywaniami

Mateusz Cieślik – Śpij słodko

media rodzinaAleks spędza z paczką przyjaciół każdą wolną chwilę. Przed nimi wakacje, a potem ostatni rok nauki w liceum, po którym wszystko się zmieni. Na razie jednak Miłosz, Adam, Zośka i Anastazja są dla Aleksa całym światem… do momentu, gdy poznaje Weronikę. Ta dziewczyna jest niezwykła, jeszcze nigdy nie poznał kogoś takiego! Weronika pisze książkę, a Aleks staje się jej głównym recenzentem, krytykiem i redaktorem. Tak zaczyna się ich piękna, idealna młodzieńcza miłość. Jednak jak powszechnie wiadomo, szczęście nie trwa wiecznie. A może jednak? Świat Aleksa rozpada się na kawałki. Niby ma jeszcze przyjaciół, niby ma dziewczynę – ale jakby już nie miał. Jak się pozbierać i iść dalej, kiedy życie przypomina obiecującą, ale niedokończoną powieść?

 

Zobacz również: Pamiątki po moim EKS – recenzja książki. O pierwszych rozstaniach i miłościach

Lucy Score – Tylko nie ty!

media rodzinaNie zakochujesz się w dziewczynie swojego brata ze szkoły średniej, córce szefa czy najlepszej przyjaciółce byłej żony. A już na pewno nie wtedy, kiedy to ta sama kobieta. Kiedy Remi Ford wraca na wyspę Mackinac w środku zimy, Brick postanawia dowiedzieć się, co wywołało cienie pod jej zielonymi oczami. Nawet jeśli oznacza to zburzenie murów, które między nimi zbudował i zakochanie się w tej jedynej, z którą nigdy się nie pogodzi. Remi musi po prostu odpocząć przez kilka tygodni i znaleźć wyjście z koszmaru, w którym się znalazła. Na pewno nie zostanie tu na dłużej, a już na pewno nie wtedy, kiedy mężczyzna, który złamał jej nastoletnie serce, stale pojawia się przy stole jej rodziców. Remi nie potrzebuje, żeby Brick nieustannie ja ratował. Nie wtedy, gdy narazi to ich oboje na niebezpieczeństwo i będzie kosztować ich znacznie więcej niż ich serca.

 

Zobacz również: Celsjusz – recenzja książki. Wojna klimatyczna

Nele Neuhaus – Potwór

media rodzinaKrólowa niemieckiego kryminału, Nele Neuhaus, powraca z jedenastym tomem swojej bestesellerowej serii kryminalnej i ponownie konfrontuje nas z mroczną stroną ludzkiej duszy. Ktoś znajduje zwłoki młodej dziewczyny. Szesnastoletnia Larissa została uduszona. Analiza śladów na jej ciele pozwala zidentyfikować DNA afgańskiego uchodźcy, któremu odmówiono azylu. Co więcej, mężczyzna niedawno został skazany na karę więzienia, którego udało mu się uniknąć po skardze na przewlekłość postępowania. On jednak znika, zanim Pia i Bodenstein zdążą go przesłuchać. W trakcie śledztwa w sprawie morderstwa Larissy, Pia i Bodenstein trafiają na kolejne ofiary i zaginięcia. Nie wiedzą jeszcze, z czym przyjdzie im się zmierzyć.

 

 


Źródło obrazka wyróżniającego: okładki (kolaż)
Julia Stolpa

Za dnia korpo, w nocy zaś redakcja. Dużo słucha, dużo ogląda, a najwięcej czyta. Miłośniczka kryminałów i fantastyki w nowoczesnym wydaniu. Nie pogardzi również podróżami i poznawaniem bardziej lokalnych obszarów popkultury. Na instagramie znajdziecie ją jako @przeczytana_zrecenzowana

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze