Najlepsze gry 2023 roku

2022 rok nieco zawiódł w kwestii gier. Jego następca prezentuje się natomiast niezwykle interesująco. Choć nie uciekniemy od kolejnych części kolejnych części, rebootów czy remaków, na horyzoncie widać kilka interesujących, nowych IP. Co miesiąc będziemy aktualizować dla was poniższą listę, aby żaden wartościowy tytuł wam nie umknął. Oto one – najlepsze gry 2023 roku!


Spodobała Ci się nasza lista Najlepsze gry 2023 roku?
Zobacz również:

Najlepsze gry na PlayStation 5

Najlepsze polskie gry

Najlepsze przygodówki w historii

Najlepsze gry z superbohaterami


SIERPIEŃ


Blasphemous 2

Fani gatunku będą bez wątpienia zadowoleni. Tym zaś, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z podobnymi grami, polecam dać tej pozycji szansę. Z pewnością dla wielu, tak jak i dla mnie, będzie to ciekawe odkrycie. Blasphemous 2 to niezaprzeczalnie wciągająca i wymagająca produkcja, łącząca w sobie groteskę z motywem religijnym, co nadaje jej unikalny, mroczny klimat.


The Texas Chain Saw Massacre

Gra The Texas Chain Saw Massacre przenosi kultowy horror do świata gier. Rozgrywka zapewnia intensywne i zróżnicowane doświadczenie. Ożywiający klimat pierwowzoru oraz unikalne umiejętności postaci dodają głębi rozgrywce, dostarczając emocji i napięcia zarówno zabójcom, jak i ofiarom. Szkoda jedynie, że twórcy ograniczyli się jedynie do trzech wariantów map, a panująca dysproporcja umiejętności i dopracowania  pomiędzy Leatherfacem a resztą rodziny zmusza poniekąd do walki o wybór tej postaci.


Gord

Gord to raczej rozgrywka dla osób, które szukają nowego tytułu tylko po to, by zawiesić na nim oko przez parędziesiąt godzin. Mnogość gatunków, jakie przeplatają się w trakcie rozgrywki powoduje, iż gracz popada w dezorientację i zastanawia się, jaki jest dalszy cel produkcji, w którą właśnie gra. To propozycja dla naprawdę wytrwałych oraz cierpliwych osób, którym niestraszne jest przebijanie się przez gąszcz skomplikowanych mechanik na początku gry.


Moving Out 2

Moving Out 2 to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Nie dajcie się przy tym zniechęcić przez opis, który może sugerować prostą rozgrywkę i dużą dawkę monotonii, bo jest zdecydowanie inaczej. Gra idealnie nadaje się do gry w grupie, zapewniając wiele zabawy i śmiechu. A najlepsze jest to, że zbite w grze lustra nie przynoszą pecha, więc warto z tego skorzystać.


LIPIEC


Pikmin 4

Czwarta część przygód warzywopodobnych stworków bierze wszystko to, w czym zakochaliśmy się w poprzednich odsłonach i rozbudowuje w sprytny, nieoczekiwany sposób. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tą serią, Pikmin 4 jest niesamowitą demonstracją potencjału serii i małym arcydziełem projektowania świata, mechaniki rozgrywki i wizji artystycznej. Jeśli poznaliście już Mario, Donkey Konga, Kirbiego czy Linka – zaszalejcie i zaproście do siebie Pinkminy. Gwarantuję wam, że warto!


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze gry 2023 roku na drugiej stronie!


Strony: 1 2

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze